ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Češky v Panamě nezklamaly, na MS ve flag footballu vybojovaly 9. místo

Velikost textu:

Česká reprezentace žen má za sebou premiérovou účast na mistrovství světa ve flag footballu, tedy nekontaktní verzi amerického fotbalu. Na šampionátu v Panamě dosáhl český výběr na dvě výhry, což stačilo na deváté místo. Mužský i ženský turnaj nakonec ovládly favorizované Spojené státy.

Radost českých reprezentantek ve flag footballu
Radost českých reprezentantek ve flag footballu

V roli nováčka se Češky úspěšně představily už na loňském mistrovství Evropy, kde skončily na výborné čtvrté příčce. Že je světová úroveň ještě o notný kus výš, ale poznaly hned na úvod, když domácím obhájkyním titulu podlehly 0:51.

"Měly jsme na víc, ale byla to velká škola od Panamy. Hektický začátek v podobě příjezdu a časového posunu se přenesl na hřiště," okomentovala první zápas brněnská "Amazonka" Lenka Vavrisová.

Prvního touchdownu se Češky dočkaly v druhém zápase s Japonskem, byl však jediným pozitivem při porážce 7:40. Proti Guatemale už ale přišlo premiérové vítězství, po vyrovnané bitvě si český tým připsal výhru 9:6.

"Věděly jsme, co budou hrát, a udělaly jsme si na to přípravu a rozbor. Věděly jsme, že tu výhru potřebujeme, a povedlo se. I když ne tak přesvědčivě, jak jsme chtěly," řekla Alžběta Nečasová.

přehrát video
Češky skončily na mistrovství světa ve flag footballu deváté

Po další poměrně očekávané porážce 8:45 se silnou Kanadou pak nestačil český tým ani na Brazílii. "Jsme zklamané, že jsme nevyhrály, ale nemůžeme být zklamané z výkonu, který jsme proti Brazilkám podaly," hodnotila výsledek 6:19 Kristýna Nechvílová.

Úspěchem skončil až duel o 9. místo, ve kterém Češky v další defenzivní bitvě udolaly 12:6 Izrael. "Všichni jsme byli hrozně vynervovaní z toho závěru," popisovala poslední vteřiny zápasu Quynh Giang Nguyenová. Izrael se totiž dostala k bezprostřední blízkosti endzóny, český tým ale dokázal vedení udržet.

Trenér Martin Šindler hodnotil vystoupení nováčků na světové scéně pozitivně. "Naše cesta turnajem byla trnitá, ale myslím si, že můžeme být spokojení. Holky lehce doplatily na nováčkovskou daň. Od druhého dne se ale hra zlepšovala."

Zdroj: caaf.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.