Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
úterý 11. prosince 2018 Dana

Tradiční turnaj v Dřevěnici mezi elitou ovládli Rumídci

Velikost textu:

Už popětašedesáté se do Dřevěnice u Jičína sjely volejbalové týmy, aby v tradičním turnaji bojovaly o vítězství a udržely tradici, v níž se v této vesničce setkávají volejbalisté všech úrovní.

přehrát video
Humři v Dřevěnici titul neobhájili, nad jejich síly byli Rumídci

V elitní kategorii se o prvním víkendu střetlo šestnáct týmů, mezi nimiž byli extraligoví i prvoligoví hráči a místní kadeti. V akci byl i třiačtyřicetiletý bývalý reprezentační rozehrávač Jaroslav Škach, který už osmkrát turnaj vyhrál. Ve finále nechyběl ani letos. Jeho tým Humři se o vítězství utkal s Rumídky.  

"Mám to tady hrozně rád, protože se tu potkávají lidi, kteří hrají doma nebo venku, první nebo druhá liga, prolíná se to tady. Potkám tu kamarády, které celý rok nevidím a to je to hlavní, proč to tady tak funguje," popsal vztah k turnaji Škach. 

Tým poskládaný z reprezentačních blokařů Adama Zajíčka, Vojtěcha Patočky a hráčů z extraligy, ale i nižších soutěží, byl nad jejich síly. Rumídci porazili Humry 2:0 na sety a pro některé to byl největší triumf v jejich volejbalovém životě. 

"Tenhle výsledek řadíme hodně vysoko, z letních turnajů je tenhle nejprestižnější," přiznal nahrávač vítězného celku Jonáš Celerýn. "Jsme hrozně rádi, že se nám to povedlo," dodal.

Také nadcházející víkend bude Dřevěnice patřit volejbalistům, tentokrát zejména těm z amatérských soutěží.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.