ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Na florbalovém Czech Open se představí i švýcarský mistr Köniz s útočníkem Dóžou

Velikost textu:

Švýcarský mistr Köniz či kluby švédské superligy Falun, Pixbo Wallenstam a Höllviken se představí v elitní kategorii mužů 26. ročníku mezinárodního florbalového turnaje Czech Open, který se bude hrát příští týden od čtvrtka do neděle v třinácti halách na šestnácti hřištích. Celkem se v pěti kategoriích představí 243 týmů z 15 zemí.

Slavící Patrik Dóža
Slavící Patrik Dóža

"Kredit Czech Open je pořád velmi vysoký, takže zájem o účast na něm je. Jsme vždycky rádi, když je tady co nejširší světové zastoupení, protože takovým se nemůže pochlubit žádný turnaj na světě," řekl ředitel turnaje Martin Vaculík z pořádajícího Tatranu Střešovice.

Vedle Könizu s útočníkem Patrikem Dóžou ze Švýcarska dorazí i další dva kluby a mají také české zastoupení. Zug vede bývalý reprezentační trenér Radim Cepek a v kádru má i brankáře Daniela Mücka. V Langnau působí kouč Michal Rybka a obránce Martin Kisugite.

Devítku zahraničních účastníků doplňují ještě Thurgau ze Švýcarska a finské celky Nokian KrP a EräViikingit. Mezi sedmi českými startujícími kluby chybí mistrovská Mladá Boleslav, ale vedle pořádajících Střešovic se představí vicemistr Vítkovice, Chodov, Sparta, Bohemians, Otrokovice a FBC Ostrava.

V elitní ženské kategorii budou vedle extraligové šestice Vítkovic, Chodova, Jižního Města, Panters Praha, FBC Ostrava a Střešovic hrát česká reprezentace do 19 let, švédské celky Pixbo Wallenstam, Umea a Falun, švýcarské Frauenfeld, Kloten Dietlikon a Hot Chilis, finské PSS, EräViikingit a Gdaňsk z Polska.

Pixbo bude útočit na třetí triumf za sebou s Eliškou Krupnovou, která slavila v minulých dvou letech, ale i s novou posilou Denisou Ratajovou. Ta přišla z finského SB-Pro, kterému pomohla k ligovému titulu.

Turnaj vyvrcholí v neděli 12. srpna ve Sparta Areně na Podvinném mlýně. Finále ženské elity je na programu v 11:50 a elitní kategorie mužů vyvrcholí duelem od 17:30.

Složení skupin elitní kategorie na Czech Open:

Muži:

Skupina A: Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.), Sparta Praha, 1. SC Vítkovice, Thurgau (Švýc.).

Skupina B: Köniz (Švýc.), FBC Ostrava, Nokian KrP (Fin.), Chodov.

Skupina C: IBF Falun (Švéd.), Tatran Střešovice, Tigers Langnau (Švýc.), Panthers Otrokovice.

Skupina D: Höllvikens IBF (Švéd.), FbŠ Bohemians, EräViikingit (Fin.), Zug United (Švýc.).

Ženy:

Skupina A: Panthers Praha, Chodov, UH Red Lions Frauenfeld (Švýc.), Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.).

Skupina B: ČR '19', PSS (Fin.), Kloten Dietlikon Jets (Švýc.), 1. SC Vítkovice.

Skupina C: Tigers Jižní Město, EräViikingit (Fin.), IBF Falun (Švéd.), Tatran Střešovice.

Skupina D: FBC Ostrava, Olimpia Osowa Gdaňsk (Pol.), Hot Chilis (Švýc.), RIG Umea IBF (Švéd.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.