Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína
NFL

Americká kauza o klečení při hymně je zpět. Trump se pustil do vedení NFL

Velikost textu:

Americký prezident Donald Trump zkritizoval přístup vedení profesionální ligy amerického fotbalu NFL k protestům při státní hymně. Soutěž je totiž původně zakázala, ale nyní začala jednat s hráčskou asociací o zmírnění pravidel. Podle Trumpa by měli hráči při opakovaném prohřešku přijít o celou sezonu.

Hráči Oakland Raiders protestují před utkáním NFL
Hráči Oakland Raiders protestují před utkáním NFL

"Debata o hymně při zápasech NFL je zase tady. Nemůžu tomu uvěřit," napsal Trump na Twitter. "Nemají snad hráči ve smlouvě, že musí stát v pozoru a s rukou na srdci? Komisionář s platem 40 milionů dolarů by si to měl prosadit. Klekneš si poprvé, nehraješ jeden zápas. Klekneš si podruhé a v sezoně končíš. A navíc nedostaneš žádný plat," dodal.

Protesty při hymně zahájil v září 2016 hráč sanfranciského klubu Colin Kaepernick. Vedení NFL je poté pod hrozbou pokut zakázalo s tím, že pokud chtějí hráči protestovat, můžou zůstat v šatně. Proti tomu se nicméně ohradila hráčská asociace a nyní spolu obě strany začaly jednat o možné změně pravidel.

Za asociaci se postavily i některé kluby, které odmítají trestat hráče za protesty proti rasismu a problémům ve společnosti. "Trump vůbec netuší, proč si fotbalisté klekají a proč protestují. Doufám, že až začne sezona, bude mít na práci jiné věci než kritizovat ligu a radit majitelům, co mají, nebo nemají dělat," prohlásil spolumajitel New York Giants Steve Tisch.

Zdroj: ČTK, Twitter.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.