ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Basketbalistky CSKA Moskva jsou zpátky v Evropské lize

Velikost textu:
aktualizováno 1. 12. 2008 21:21

Brno - Basketbalistky CSKA Moskva se vrátily do Evropské ligy, ze které před týdnem odstoupily kvůli ekonomickým problémům. Mezinárodní basketbalová federace FIBA Europe navzdory nesouhlasu soupeřů přijala ruský klub po sehnání nového sponzora zpět do soutěže. Nejbližší utkání sehrají basketbalistky CSKA v neděli od 17:00 v brněnské hale Rosnička proti českým mistryním z Gambrinusu Sika Brno.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Původně se měl tento zápas osmého kola skupiny B hrát ve středu v Moskvě. Vedení brněnského klubu ale minulý týden po obdržení zprávy, že klub CSKA Moskva odstoupil ze soutěže, vrátilo letenky a přestalo vyřizovat vstupní víza.

Manažer brněnského klubu Jiří Hamza získal od FIBA Europe ústupek na diplomatickém poli, neboť ruský tým ztratil v odvetě výhodu domácího prostředí a zápas se uskuteční v letošní sezoně podruhé v Brně. První utkání vyhrály Brňanky 70:65.

Šance Češek na postup stoupla

Ruský celek prohrál kontumačně 0:20 utkání s Rigou, které se mělo hrát minulou středu v Moskvě. Za tuto prohru navíc nezískaly basketbalistky CSKA ani bod a v tabulce nyní mají stejný počet bodů jako české mistryně, kterým se zvýšila naděje na případné obsazení druhého místa v tabulce.

"Na Šoproň už ztrácíme pouze jeden bod, protože se jí započítaly zpět dvě prohry s CSKA. Pro nás je situace nyní lepší, neboť získat druhé místo po odstoupení moskevského týmu se pohybovalo pouze v oblasti teorie. Nyní máme reálnou šanci skončit na druhém místě, a tak si zajistit výhodnější pozici pro osmifinále," řekl Hamza.

Podle něj panoval vůči přijetí CSKA Moskva zpět do Evropské ligy mezi kluby všeobecný odpor. "Ukazuje se ale, že je počet 24 klubů v Evropské lize basketbalistek příliš velký. Měl by se vrátit zpět model se 16 týmy," uvedl Hamza.

Brňanky tak budou hrát všechny zbývající zápasy ve skupině B v domácím prostředí. Po nedělním utkání s CSKA Moskva hostí ve středu 10. prosince Rigu a 17. prosince se střetnou se Šoproní.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.