Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Jubilejní Memoriál Aleše Hřebeského nabídne nejlepší obsazení v historii

Velikost textu:

Již 25 let se v pražském Radotíně koná boxlakrosový turnaj Memoriál Aleše Hřebeského. Turnaj, který byl ve svých počátcích malou lokální akcí, se za dobu svého trvání stal jednou z nejprestižnějších světových lakrosových akcí. Letošního jubilejního ročníku se účastní 24 týmů, což je nejvyšší počet v historii turnaje, a během následujících čtyř dnů odehrají celkem 68 zápasů.

Boxklakros
Boxklakros

Kromě již tradičních účastníků se nově představí americký tým Jagged Mountain, složený z bývalých hráčů kanadské profesionální ligy, dále domácí mladíci LCC Wolves a další český tým Old Dogs Plzeň.

Vzhledem k počtu účastníků se také po dlouhých letech změnil hrací systém. Účastníci byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin, Gold a Silver, a v nich se utkají vždy ve čtyřech skupinách systémem každý s každým.

Dále se pak bude hrát podle předem avizovaného systému play-off. Hrací systém je navržen tak, aby i tým, který byl nasazen jako poslední, měl teoretickou šanci turnaj vyhrát. Od změny systému si pořadatelé slibují především větší počet vyrovnaných zápasů již v základních skupinách, což v minulých letech nebývalo.

O obhajobu loňského vítězství na Memoriálu se budou pokoušet domácí LCC Custodes. Tradičně silnými budou kanadské tým Green Gaels a Alberta Wariors a dále finští Turku Titans. A podcenit není možné ani tradičního účastníka z USA tým Megamen, vítěze turnaje z roku 2012.

 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.