TCL V Repre

Plzeň znovu jednobrankovým rozdílem zdolala Duklu

Plzeňští házenkáři vyhráli i druhý čtvrtfinálový zápas nad mistrovskou Duklou. Na sobotní výsledek 22:21 navázali Západočeši dalším jednobrankovým vítězstvím 24:23. Poslední branku dal plzeňský Šafář už pět minut před koncem, hostům se nepodařilo vyrovnat ani ze sedmičky, kterou Kastnerovi chytil Štochl, ani při hře bez brankáře.

Michal Tonar (číslo 22) se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Také v ostatních čtvrtfinálových sériích je stav 2:0 na zápasy pro domácí týmy. Zuberští vítězové základní části podruhé porazili Frýdek-Místek o pět branek, tentokrát 30:25, i když museli ve druhém poločase dohánět dvougólovou ztrátu.

Po stejném výsledku potvrdily roli papírového favorita Lovosice proti Kopřivnici. Karviná na sobotní desetibrankové vítězství nad Jičínem navázala upracovanější výhrou 28:26, domácí až dvěma góly v poslední minutě zlomili nerozhodný stav.

Série se nyní přesunou do hal soupeřů. Třetí zápasy jsou na programu v sobotu, případné čtvrté na stejných místech v neděli.

Čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy mužů - 2. zápasy:

Karviná - Jičín 28:26 (12:11)

Nejvíce branek: Nedoma 7, Monczka 5/1, S. Mlotek 4, Brůna 4/1 - Šulc 10/3, Horut 4, Kubík a Rychna po 3. Stav série: 2:0.

Plzeň - Dukla Praha 24:23 (14:14)

Nejvíce branek: Poloz 6/4, Šafránek 5, Šafář a Chmelík po 3 - Šůstek 6, Reichl 5, Mubenzem 3. Stav série: 2:0.

Lovosice - Kopřivnice 30:25 (16:14)

Nejvíce branek: Motl 9/2, Klimt a Malý po 6 - Švébiš a Hanus po 4, Petřík 4/4. Stav série: 2:0.

Zubří - Frýdek-Místek 30:25 (12:14)

Nejvíce branek: Klíma 8, Pich 6 - Petrovský 9, Kocich 5/2. Stav série: 2:0.