ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
Český pohár

KP Brno dalo zapomenout na loňskou porážku a slaví premiérový triumf

Velikost textu:
aktualizováno 26. 2. 2018 20:09

V loňském roce basketbalistky KP Brno ve finále neuspěly a musely se sklonit před brněnským Handicapem. Nyní už svou šanci proměnily a poprvé vyhrály Český pohár. Ve finále brněnské hráčky porazily Hradec Králové 72:69.

Sarah Beránková
Sarah Beránková

"Bylo to trochu nervózní. Moc bodů jsem nedala, byla to kolektivní hra, za což holkám děkuju. Splnily jsme cíl a jsem strašně ráda, že se to povedlo," líčila čtrnáctibodová veteránka Ilona Burgrová. Se svými spoluhráčkami získala pro KP Brno první titul v Českém poháru.

Její soupeřka z hradeckého týmu Kateřina Bartoňová měla úplně opačné pocity. "Začaly jsme málo agresivně, pak jsme dotahovaly ztrátu devíti bodů, což nás stálo spoustu sil. Je to velké zklamání, i když KP Brno bylo favorit," neskrývala zklamání Bartoňová.

KP Brno je teprve čtvrtým vítězem poháru v historii. Dosud triumfovaly jen Žabiny Brno, které zvítězily sedmnáctkrát, pětkrát USK Praha a Nymburk. Bronz získal domácí Nymburk, který v duelu poražených semifinalistů porazil Žabiny Brno 87:77.

Nymburk rozhodl už v první čtvrtině, ve které po dvacetibodové šňůře vedl už 29:4. I když se pak Žabiny soupeři vyrovnaly, výraznou ztrátu už nestačily dohnat.

přehrát video
Závěr finále Českého poháru s ohlasy

KP Brno - Hradec Králové 72:69 (13:15, 39:30, 51:53)

Nejvíce bodů: Šujanová 24, Burgrová 14, Kopecká 11 - Minarovičová 19, Ovsíková 13, Březinová 10.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.