ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

LeBron James dal 29 bodů a potřetí byl nejlepším hráčem utkání hvězd NBA

Velikost textu:

Týmy LeBrona Jamese a Stephena Curryho se střetly v Utkání hvězd NBA a Jamesův výběr zvítězil 148:145. Basketbalista Clevelandu k tomu přispěl 29 body a 10 doskoky a potřetí v kariéře se stal nejlepším hráčem utkání All Star.

LeBron James s trofejí po utkání hvězd NBA
LeBron James s trofejí po utkání hvězd NBA

Tradiční basketbalová exhibice proběhla v novém formátu - už nebyla soubojem týmů Západní a Východní konference, ale hráče si vybírali dva kapitáni. Díky tomu byl o účast v utkání mezi basketbalisty větší zájem než v minulých ročnících a ti občas dokonce i bránili, což nebývalo při této exhibici zvykem.  

Potvrdil to i James, když v posledních sekundách spolu utkání s Kevinem Durantem uhlídali Curryho, jenž se pokoušel dát trojku, kterou by vyrovnal skóre. James se navíc s 29 body stal nejlepším střelcem utkání a dostal ocenění pro nejlepšího hráče.  

James, který také přihrál Russellu Westbrookovi na rozhodující koš, se vyrovnal druhým v pořadí Michaelu Jordanovi, Shaqiullu O'Nealovi a Oscaru Robertsonovi. Lepší už je pouze dvojice Bob Petit, Kobe Bryant, kteří ocenění získali čtyřikrát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.