ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Basketbalistky CSKA Moskva odstoupily z Evropské ligy

Velikost textu:
aktualizováno 25. 11. 2008 08:55

Moskva - Basketbalistky CSKA Moskva z finančních důvodů odstoupily z Evropské ligy. Důvodem je ekonomický krach majitele klubu. V Evropské lize hrál ruský tým ve skupině B s Gambrinusem Sika Brno, všechny dosavadní výsledky vítěze soutěže z roku 2005 budou anulovány, takže české mistryně přijdou v tabulce o jedno vítězství.

Brněnské basketbalistky
Brněnské basketbalistky
Otevřít galerii
 • Brněnské basketbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/110/10947.jpg?1204557660
 • Brněnské basketbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/107/10632.jpg?1204313433

"Příští středu k odvetě do Moskvy už nepoletíme," uvedl manažer
brněnského klubu Jiří Hamza s tím, že CSKA nebude hrát ani domácí superligu. "O hrozícím krachu CSKA se po vypuknutí celosvětové finanční krize spekulovalo zhruba dva týdny," doplnil Hamza.

Za potíže CSKA Moskva může ekonomická krize

Ruský klub byl přinucen rozpustit tým a uprostřed rozehrané sezony odstoupit ze všech soutěží podle dostupných informací proto, že jeho majitel a prezident Andrej Iščuk se dostal do velkých finančních potíží v důsledku celosvětové ekonomické krize. Příští středu měl CSKA hostit v utkání 8. kola EL právě Brňanky, které v domácím vzájemném zápase vybojovaly jedno ze svých dosavadních dvou vítězství. 

CSKA startoval letos v evropských soutěžích osmou sezonu. První dva roky hrál Pohár Ronchettiové a Evropský pohár, od sezony 2003/04 klub startoval pod názvem Samara v Evropské lize. V roce 2005 se právě v Samaře uskutečnil turnaj Final Four a ve finále basketbalistky domácího klubu porazily Brňanky po tuhém boji 69:66. O rok později se oba celky střetly ve finále v Brně a české mistryně po výhře 68:54 získaly historicky první titul. V následující sezoně už pod hlavičkou CSKA skončil klub třetí.

Do ruského basketbalu přišly nejlepší basketbalistky světa

Právě ruské kluby v posledních čtyřech letech investovaly do ženského basketbalu obrovské finanční prostředky. Jejich vábení neodolaly nejlepší světové basketbalistky ze zámořské WNBA.

CSKA měl ve svých řadách Američanky Katie Douglasovou, Jane McCarvilleovou a Rebeku Hammonovou, Belgičanku Ann Wautersovou či Francouzku Edwige Lawsonovou.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.