ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
KVALIFIKACE ME BASKETBALISTEK

Velká nepříjemnost pro Češky. V důležitém duelu kvalifikace s Belgií nenastoupí Vaughnová

Velikost textu:

Bez Kiy Vaughnové se budou muset obejít české basketbalistky v důležitém sobotním duelu kvalifikace mistrovství Evropy s Belgií. Rodilá Američanka, která před rokem získala české občanství, má menší zdravotní potíže, kvůli nimž odcestovala za osobním lékařem do New Yorku. K národnímu týmu se má připojit až před dalším zápasem s Německem.

Kia Vaughnová
Kia Vaughnová

"Už dva měsíce ji trápí zdravotní potíže vyplývající z velké vytíženosti. Když jsem s ní mluvil naposledy, tak byla na kapačkách. Povolili jsme jí proto odcestovat za lékařem do New Yorku. Na zápas s Německem už ale bude," řekl vedoucí národního týmu Simon Bytel.

Vaughnová byla dlouho oporou USK Praha, ale loni v létě odešla do jiného špičkového euroligového celku Fenerbahce Istanbul, kde hraje 30 minut za zápas. V Turecku se hrálo i přes Vánoce, takže Vaughnová neměla přestávku, na kterou byla zvyklá z Prahy. Nemohla si odpočinout a nakumulovaná únava se odrazila na jejím zdraví.

"Kia je špičková hráčka, takže nám bude chybět, ale věřím, že ostatní se s tím popasují, každá trošičku přidá a že to zvládneme," řekl trenér Štefan Svitek. "Je to veliká ztráta. Kia je pod košem ohromně silná. Musíme se s tím popasovat. Doufám, že holky ji nahradí," uvedla kapitánka Kateřina Elhotová.

přehrát video
České basketbalistky půjdou na Belgii bez Vaughnové

Kvůli zdravotním problémům bude určitě chybět Jana Hausknechtová z Brna. Menší potíže s achilovkou má také Tereza Pecková, která vynechala trénink stejně jako nová tvář v reprezentaci Renáta Březinová. Pivotku Hradce Králové už delší dobu trápí ostruha na patě a nemůže trénovat dvakrát denně. "Stará se o ně náš realizační tým a věřím, že na zápas s Belgií budou připraveny," řekl Bytel.

Duel s Belgií bude klíčový v boji o prvenství ve skupině, oba celky dosud dvakrát vyhrály. "Belgičanky jsou bronzové medailistky z mistrovství Evropy, mají ve svém středu zkušené hráčky, dobré pivotky, jsou sehrané, takže náročný soupeř. Vidím to padesát na padesát. Podle loňských výsledků a jmen jsou možná menším favoritem, ale my jsme zase doma," dodal kouč českého výběru.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.