ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Trenéři se rozhodli posílit: házenkáře na ME doplnil pivot Šlachta

Velikost textu:

Zvýšit údernou sílu útoku českého týmu na mistrovství Evropy házenkářů v Chorvatsku má pivot Petr Šlachta. Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš se rozhodli využít možnosti udělat v kádru v průběhu nadstavbové části šampionátu až dvě změny a před závěrečnými dvěma zápasy čtvrtfinálové skupiny povolali pětadvacetiletého hráče maďarského celku Dabas.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři

Šlachta se před turnajem nevešel do konečné šestnáctičlenné nominace, ale nyní by si mohl zahrát nadcházející duely s Makedonií a Slovinskem.  

"Chceme trochu posílit hru na pivotu. Nebylo to vepředu úplně takové, jak bychom si představovali. Teď dostane Petr příležitost. To neznamená, že Štěpán Zeman s Leošem Petrovským hrát nebudou. Oba dva brání výborně, určitě je chceme využít, ale vzali jsme do toho Petra s tím, že chceme posílit," řekl pro svazový web Filip.  

Na soupisce je nyní sedmnáct hráčů, o jednoho víc, než kolik může zasáhnout do utkání. "Jeden hráč z toho vypadne, ale neznamená to, že turnaj pro něj končí. Ještě tam můžeme udělat jednu změnu. Může to být tedy každý zápas jinak. Jestli se třemi pivoty a vypadne z toho někdo jiný, nebo se dvěma. Je to otevřené, zatím to sami nevíme," dodal Filip.  

Šlachta s Janem Sobolem vypadli z nominace těsně před šampionátem. "Jsem rád, že tady můžu být alespoň na závěrečnou fázi. A doufám, že týmu pomůžu," řekl nyní Šlachta.  

V Chorvatsku se k týmu připojil v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne už trénoval. "Myslím, že zas takový problém to není. Trochu jsem se musel rozkoukat, zjistit, jaký je plán, ale vypadl jsem z toho vlastně jen na týden," konstatoval pivot.  

Český tým po výhrách nad Dánskem a Maďarskem nečekaně postoupil ze základní skupiny do čtvrtfinálové fáze. V úvodním duelu šestičlenné skupiny prohrál s Německem a v nadstavbové části ho čekají ještě dva zápasy - v úterý s Makedonií a ve středu se Slovinskem. Do semifinále projdou první dva celky ze skupiny, Češi jsou zatím pátí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.