ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Vedoucí basketbalový tým z Nymburka se v Eurocupu utká nejprve s Černou Horou

Velikost textu:

Praha - Vedoucí tým České národní basketbalové ligy Nymburk startuje opět v poháru Eurocup. Jde o druhý nejprestižnější basketbalový pohár v Evropě a účast Nymburku v této soutěži je pro Českou republiku velkou sportovní událostí. "Česká liga začala a zatím jsme bez porážky. Největší test samozřejmě přijde teď v Europcupu," poznamenává bývalý basketbalový reprezentant Jiří Zídek s tím, že je nymburské mužstvo před zítřejším utkáním s černohorským týmem Budućnost Podgorica v dobré formě.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Basketbalista Nymburku Radoslav Rančík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V týmu v současné době hraje vedle českých hráčů také 6 cizinců: 3 z Evropské unie a 3 další z jiných zemí. Jak připomíná Jakub Bažant z redakce sportu, Nymburk v minulé sezoně udělal díru do pohárové Evropy postupem do playoff v Eurocupu. V základní skupině hraje se třemi dalšími týmy systémem každý s každým. Kromě černohorského týmu se utká ještě se španělským Bilbaem a srbským Vršacem.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.