ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
SP

Beachvolejbalistkám se v Haagu daří a z prvního místa postoupily do osmifinále

Velikost textu:
aktualizováno 5. 1. 2018 19:01

Vstup do nové sezony Světového okruhu v plážovém volejbale vychází českým ženským párům na výbornou. Obě dvojice se na halovém turnaji v Haagu dostaly z prvního místa do osmifinále a skončí nejhůře deváté. První nasazené Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou ve skupině neztratily ani set, turnajové dvojky Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou postoupily po dvou výhrách 2:1.

Markéta Nausch Sluková (vlevo) s Barborou Hermannovou
Markéta Nausch Sluková (vlevo) s Barborou Hermannovou

Nausch Sluková s Hermannovou hrály o prvenství proti Sandře Ittlingerové a Kim Behrensové z Německa a po dvou vyrovnaných koncovkách zvítězily 27:25, 24:22. "Barča hrála super na bloku, Makča v poli a na servisu. I když holky německý dost kousaly, obzvlášť takhle po ránu, tak jsme je spolu nakonec umordovaly," napsaly české hráčky.

Hoidarová Kolocová a Kvapilová zdolaly v rozhodující třetí sadě Polky Kingu Kolosiňskou a Katarzynu Kociolekovou 15:13. Další soupeřky českým volejbalistkám určí večerní zápasy 1. kola play-off.

Do vyřazovací části se dostali také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Po úspěšné kvalifikaci zvládli souboj o poslední postupové místo ze skupiny, australský pár Christopher McHugh, Damien Schumann porazili 21:14 a 21:19.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.