Souboj o čelo ovládli volejbalisté Liberce. V těsné bitvě zdolali Kladno

První místo extraligy volejbalistů mají v držení nadále hráči Liberce. V hale druhého Kladna, které je na jaře vyřadilo v semifinále play-off, zvítězili 3:2 a vedou o tři body.

Volejbalisté Liberce se radují z vítězství
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Kladno sice dominovalo na bloku (18:2), ale hosté mu zase nastříleli osm es. V libereckém týmu si smečař Tomáš Kriško připsal 21 bodů a předčil i univerzála Jana Štokra.

Zápas skončil po podání libereckého nahrávače Janoucha, které domácí Šulista nedokázal zpracovat. Dukla v páté sadě zvítězila 17:15. "Ve čtvrtém setu jsme měli tříbodový náskok, ale bohužel jsme v něm zvítězit nedokázali. I tak jsem rád, že jsme zápas dovedli do úspěšného konce," řekl trenér Liberce Michal Nekola.

O bod za Kladnem jsou třetí České Budějovice, které odehrály o zápas méně. Jihočeši doma porazili Příbram 3:0, i když se znovu museli obejít bez zraněného Kryštofa. Na liberu ho nahradil Michálek.

Dramatické vyvrcholení úvodní sady ukončil blokem Ondrovič a domácí vyhráli 30:28. "O vítězství rozhodla hlavně koncovka prvního setu, kdy to bylo z obou stran trochu nervózní, s řadou nepřesností. Pak už jsme si to vítězství pohlídali," řekl domácí smečař Tomáš Fila.

Uspělo i čtvrté Karlovarsko, v hale poslední Odoleny Vody taktéž neztratilo set. "Jsem rád, že hráči nic nepodcenili a přistoupili k utkání tak, jak se sluší a patří," prohlásil trenér vítězů Jiří Novák.