ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Házenkářka Malá se raduje: Nejsme nuly, ten postup nebyl náhoda

Velikost textu:

Šampionát stihla jen tak tak a teď se raduje z postupu do čtvrtfinále. Házenkářka Veronika Malá se měsíc před mistrovstvím světa zranila, běhat mohla začít až krátce před odjezdem do Německa. Favorizovaným Rumunkám v osmifinále už ale nastřílela pět branek a pomohla týmu mezi osm nejlepších. "Dokázaly jsme i těm, co v nás pořád vidí nuly, že to není jenom náhoda," řekla spokojeně hráčka pařížského týmu Issy.

Veronika Malá
Veronika Malá

Tým trenéra Jana Bašného už uhrál nejlepší výsledek házenkářské reprezentace samostatné České republiky, jímž bylo dosud deváté místo z roku 1993.  

Přitom například ve Francii novináři českému týmu vůbec nevěřili. Malá vzpomíná na rozhovor pro tamní televizi před odjezdem. "Zeptali se na náš cíl. Když jsem řekla, že chceme postoupit ze skupiny, ptali se mě, jestli je to vůbec možné. Když jsem řekla, že ano, koukali na nás jako na největší outsidery," vybavovala si. "Dokázaly jsme i těm, co v nás pořád vidí nuly, že to není jenom náhoda. Za to jsem moc ráda," svěřila se Malá.  

Zranění vykurýrovala na poslední chvíli. "Protihráčka mi při ligovém zápase ve Francii spadla na kotník odrazové nohy. Pořád to bolelo a měla jsem strach, abych to stihla. Ale věřila jsem, že se dám do kupy. Jsem ráda, že se to podařilo a můžu si užívat tu atmosféru," uvedla reprezentační křídelnice.  

přehrát video
Házenkářky ve čtvrtfinále čeká Nizozemsko

Přiznala však, že začátek po zranění nebyl jednoduchý. "Čtyři týdny jsem nemohla nic dělat, nebyla jsem v zápřahu. A možná to bylo i chvíli vidět," vybavovala si. "Ale pak se to zlepšovalo a věřila jsem, že to bude lepší. Góly proti Rumunsku se rozložily na víc postů a jsem ráda, že se to dohrávalo i do křídel," řekla.

Na návratu pracovala s mentálním koučem Michalem Šafářem. "Stříhali jsme si nějaká videa mých akcí, abych se na ně podívala. To mě mělo udržovat ve hře," prozradila, jak se dá zraněná hráčka motivovat. Na šampionátu pak předvedla krásně povedenou akci, když proti favorizovaným Norkám chytila při rychlém protiútoku ve výskoku míč zády k brance a stačila ho dopravit do sítě.  

Češky vyhrály v základní skupině nad Argentinou a Polskem, pak prohrály se Švédskem, Norskem a Maďarskem. Po výhře nad Rumunskem je ve středu v boji o semifinále čekají vicemistryně světa a Evropy z Nizozemska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.