ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
MS HÁZENKÁŘEK

Češky se pokusí o další senzaci. S Nizozemkami musíme vydržet běhat, říká Bašný

Velikost textu:

Už postup do čtvrtfinále je pro ně velkým úspěchem. České házenkářky ho ale chtějí ještě vylepšit. V boji o postup mezi nejlepší čtyři se utkají se silnými Nizozemkami. Trenér Jan Bašný řekl, že tým musí se soupeřkami vydržet běhat a eliminovat jejich rychlost. Hru úřadujících vicemistryň světa i Evropy označil za atletickou, nebezpečí bude hrozit z více postů. Přímý přenos utkání sledujte od 17:20 na ČT2 nebo webu ctsport.cz.

Ženská házenkářská reprezentace
Ženská házenkářská reprezentace

Bašný přirovnal hru nizozemského celku k Norsku. Seveřanky jsou úřadujícími mistryněmi světa i Evropy, v obou finále porazily právě Nizozemsko. "Musíme s Nizozemkami vydržet běhat a eliminovat jejich rychlost. To se dá dost těžko, ale podle mě tady nehrají tak suverénně jako na předchozích šampionátech," uvedl Bašný.

České házenkářky se s Nizozemskem utkaly v play-off kvalifikace minulého MS 2015, na které postoupil soupeř a došel až ke stříbru. "U nich jsme poločas vyhráli o branku a ve druhém jsme dostali o deset, protože nás uběhaly. Doma jsme vyhráli asi o dva góly, takže si holky ověřily, že se s nimi dá hrát," řekl Bašný.

Podle něj bude důležité, kolik reprezentantkám zbylo sil. "Hráčky mají touhu vyhrát. Na zápas se určitě těší a nechtějí si to jít jenom odehrát, ale půjdou na výhru. Myslím, že pokud by se jim nepodařilo zvítězit, budou hodně zklamané," dodal Bašný.

přehrát video
Zahrají si házenkářky o medaile? Ve čtvrtfinále vyzvou Nizozemsko

Češky si v základní skupině B připsaly výhry nad Argentinou a Polskem a porážky od Švédska, Norska a Maďarska. Postoupily ze čtvrtého místa a v osmifinále narazily na Rumunsko, které vyhrálo skupinu A. Češky favorita i s nejlepší hráčkou světa Cristinou Neaguovou vyřadily, brankou v posledních sekundách o tom rozhodla Michaela Hrbková.

Tým tak postoupil mezi nejlepší světovou osmičku, což je dosavadní maximum samostatné České republiky. Dosud bylo nejlepším výsledkem deváté místo z roku 1993. Československé házenkářky vyhrály před 60 lety první světový šampionát a v roce 1986 získaly stříbrné medaile.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.