ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg
MS házenkářek

Knedlíková léčí zranění a spoluhráčkám fandí u televize

Velikost textu:

Místo na hřišti sleduje házenkářka Jana Knedlíková světový šampionát v Německu u televize. Zraněné lýtko léčí v Maďarsku, kde působí ve špičkovém klubu Györ. Spoluhráčkám fandí na dálku, přestože by jim nejraději pomohla na hřišti.

Jana Knedlíková
Jana Knedlíková

Trenér Jan Bašný má možnost během šampionátu tři hráčky vyměnit za jiné, které na mistrovství ještě nejsou. Pro Knedlíkovou si schovává jedno místo, i když ještě není v pořádku. "Stále pokračuju v rehabilitaci, protože se ještě nemohu zapojit do tréninkového procesu," řekla Knedlíková.  

V televizi sledovala i sobotní výhru 28:22 nad Argentinou. "Je dobře, že jsme první zápas hráli právě s Argentinou. Holky tak mohly nasát atmosféru mistrovství a shodit ze sebe počáteční nervozitu," uvedla s tím, že by samozřejmě chtěla být na šampionátu.

Těžší soupeř čeká dnes český tým - Polsko. "Bude to určitě složitější. Jejich tým vedou zkušené házenkářky, na které se musíme dobře připravit, aby se nám podařilo eliminovat jejich hru," řekla jediná česká vítězka Ligy mistryň.  

Jednou z nejlepších hráček Polska je například kapitánka Karolina Kudlaczová-Glocová, která obléká dres Bietigheimu, kde se česká skupina na mistrovství světa hraje.  

Podle Knedlíkové je třeba podat kolektivní výkon. "V něm holky ukážou, jak dovedou bojovat jedna za druhou. Věřím, že právě takový výkon může potěšit jak holky, tak fanoušky, kteří je přijeli podpořit," dodala levoruká křídelnice.  

V dalších zápasech české házenkářky narazí na Švédsko, Norsko a Maďarsko. Ze skupiny postoupí čtyři týmy mezi 16 nejlepších. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.