pondělí 16. července 2018 Luboš

Tabulku basketbalistek vede USK, o bod zpět je Slavia a Nymburk

USK Praha vede i po 10. kole ligu o bod před Slavií Praha a Nymburkem. Zatímco mistrovský celek rozdrtil brněnský tým Technic na vlastní palubovce 114:42, oba jeho pronásledovatelé uspěli na hřištích soupeřů.

Šťastné hráčky USK

Slavia zvítězila v Ostravě 80:59 a lví podíl na tom měla Kristi Bellocková, autorka jednadvaceti bodů a 18 doskoků. Nymburk obstál v duelu účastníků Evropského poháru FIBA, porazil KP Brno 80:74 a ukončil soupeři sedmizápasovou vítěznou sérii v soutěži.

Jednou ze strůjkyň deváté výhry Nymburku byla s 24 body nejlepší střelkyně ligy Krystal Vaughnová. Alena Huňková ji podpořila šesti trojkami a celkem 20 body. "Rozhodující byl náskok vybojovaný v závěru druhé čtvrtiny. Mrzí mě, že Huňková se vyfaulovala, naše výhra mohla být ještě přesvědčivější," řekl nymburský trenér Daniel Kurucz.

"Opět se nám nepodařilo zvládnout první poločas a snaha o nápravu po změně stran byla marná. Beru v úvahu kvalitu soupeře i naši marodku a únavu po těžkém pohárovém utkání s Fribourgem, přesto byl v silách družstva lepší výsledek," konstatoval brněnský kouč David Zdeněk.

Jeho tým klesl za městského rivala Žabiny, které mají stejně jako Slavia odehraný zápas navíc a nyní porazily 62:55 Trutnov. Střelkyní kola byla strakonická Tereza Šípová, ale jejích 31 bodů nezabránilo domácí porážce 80:85 od Slovanky.