ČEZ Extraliga 2023/2024

Souboj neporažených ovládl Nymburk a dýchá Opavě na zádá

Posledním týmem, který v lize basketbalistů drží stoprocentní vítěznou bilanci, je Nymburk. V souboji dosud neporažených celků úřadující šampioni porazili Opavu 103:65. Slezané i přes prohru zůstávají po šestém kole první bod před svým přemožitelem, kterým má ale zápas k dobru.

Quincy Diigs z Nymburku
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Nymburk v úterý vydřel v Lize mistrů výhru v Bonnu v prodloužení, proti Opavě však drama nepřipustil. Už první čtvrtinu Středočeši vyhráli o deset bodů a postupně náskok navyšovali na konečných 38 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl s 16 body Vojtěch Hruban, za hosty zaznamenal stejný počet Václav Bujnoch.

Třetí místo udrželo Ústí nad Labem díky výhře 102:98 po prodloužení v Ostravě. Sluneta měla blízko k vítězství už v řádné hrací době, ale čtyři sekundy před čtvrtou sirénou domácí Strahinja Stojačič vyrovnal na 87:87.

V prodloužení měla nejprve navrch Ostrava, necelé dvě minuty před jeho koncem vedla po trojce Miliče Blagojeviče o pět bodů, následnou sekvenci však prohrála 1:10. Nejlepším střelcem zápasu byl s 26 body hostující Evan Singletary.