ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Draci načali třetí desítku titulů, Arrows přehráli ve čtyřech zápasech

Velikost textu:
aktualizováno 29. 9. 2017 23:25

Draci Brno získali 21. titul mistra baseballové extraligy. Ve čtvrtém zápase finálové série zvítězili na hřišti Arrows Ostrava 6:5 a celkově vyhráli 3:1. Ostravský celek neuspěl ve finále ani na pátý pokus. Naopak Draci odešli z finále poraženi jen dvakrát - v roce 2015 s Kotlářkou Praha a před šesti roky s Technikou Brno.

přehrát video
Draci Brno vyhráli v Ostravě a mají 21. baseballový titul

"Byl jsem u všech titulů Draků, ale tohle byla asi nejtěžší série na čtyři zápasy, kterou jsme odehráli. Byl to obrovský boj. Myslím, že v tomhle zápase jsme byli lepším týmem. Sice jsme se nechali zatlačit do kouta, ale ustáli jsme to," řekl trenér vítězů Arnošt Nesňal.

Ve čtvrtém finálovém utkání šli do vedení Brňané, když si po ulívce Martina Červinky doběhl pro první bod Wesley Roemer ve druhé směně. V té ještě přidali hosté další bod. V následující směně domácí snížili.

Další body přišly až v šesté směně - po chybě obrany Arrows, která nezvládla ulívku Martina Schneidera, doběhl na domácí metu Adam Hajtmar. Úspěšný odpal, kterým stáhl spoluhráče, si poté připsal brněnský Petr Čech. Toho poté stáhl zkušený Pavel Budský a Draci vedli už 5:1.

Jenže baseballistům Arrows se podařil vyrovnat. Devon Ramirez stáhl odpalem Aleše Navrátila, poté si ostravští připsali další bod. Následně pálkař Tomáš Juněc úspěšným odpalem zařídil dva body a vyrovnal. Do závěrečné směny se tak šlo za stavu 5:5.

Draci vybojovali rozhodující bod, když si po špatném příhozu na první metu doběhl Budský pro těsné vedení. To už se ostravským baseballistům nepodařilo dohnat. Ostravský Cameron Russ se sice dostal na první metu, daleký odpal Jakuba Malíka ale zachytil Hajtmar, který přesným příhozem stihl ještě Russe vyautovat. Draci tak mohli po roce opět slavit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.