Golf Time

Házenkářky Zlína v Mostě tvrdě narazily - vezou si domů 35 branek

Házenkářky Mostu poprvé v nové sezoně interligy nastoupily před svými fanoušky a víc než osm stovek diváků potěšily vysokou výhrou 35:22 nad Zlínem, po níž udržely krok s vedoucím týmem tabulky z Michalovců. České mistryně mají po třech kolech o tři góly horší skóre.

Mostu, který v obou předchozích zápasech uspěl na Slovensku, vzdorovaly zlínské hráčky jen v prvním poločase. Ten favorit vyhrál pouze tříbrankovým rozdílem.

"První poločas nám absolutně nevyšel, snažili jsme se držet vysoké tempo hry, ale to nám nevyšlo. Samozřejmě o poločase bylo v kabině trochu dusno a druhý poločas jsme ovládli tak, jak se čekalo," uvedl na klubovém webu trenér Peter Dávid. Osmkrát se trefila Simona Szarková, sedm mosteckých gólů přidala Markéta Jeřábková.

Neprohrála zatím ani Olomouc, po dvou remízách porazila Hodonín 24:21. Slavia měla volno kvůli startu v Poháru EHF, v němž prohrála s Minskem 24:25. V neděli čeká Pražanky rovněž v domácím prostředí odveta.

Interliga házenkářek - 3. kolo:

Veselí nad Moravou - Šaľa 22:23 (11:14) Nejvíce branek: Olšovská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2 - Klučková 8/2, Pócsíková a Bujnochová po 3.

Michalovce - Písek 33:27 (18:16) Nejvíce branek: Rebičová 12, Habánková 9, Trúnková 4 - Palasová 10, Boorová 6, Pelešková 4.

Most - Zlín 35:22 (12:9) Nejvíce branek: Szarková 8/4, Jeřábková 7, Zachová a Stříšková po 4 - Hubová 7/2, Ševčíková 5/1.

Olomouc - Hodonín 24:21 (11:11) Nejvíce branek: Gajdošíková 6, Kapsová 5, Kubáčková 4/1 - Kalinová 5/2, Patrnčiaková 4, Budayová 3.