ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Steelers si připomněli dvacet let starý titul "generační" exhibicí

Velikost textu:

Ostrava - Dodnes jediným mimopražským týmem amerického fotbalu, kterému se podařilo získat český titul, jsou ostravští Steelers. Tento dvacet let starý úspěch si hráči připomněli na Dni s americkým fotbalem. V exhibičním zápase vyzvali vítězové Czech Bowlu 1997 letošní finalisty domácí soutěže.

přehrát video
Steelers oslavili 20 let od vítězství v Czech Bowlu

Myšlenka dát po dvaceti letech dohromady znovu vítězný tým a oslavit dvacet let od titulu vznikla na jaře. "Je to strašně těžká práce, dávat takhle hráče dohromady. Ale podařilo se to a velký respekt patří všem hráčům z našeho týmu, kteří se zúčastnili. Vždyť některým je už přes padesát let," připomněl jeden z pamětníků historického vítězství Radim Hložek.

Utkání bylo nakonec exhibiční pouze na papíře, na hřišti se odehrával urputný boj. Zejména rychlostní převaha současného týmu se ale projevila celkem pěti touchdowny, zatímco veteráni se neprosadili ani jednou. "Byl jsem překvapený, jak staříci byli rychlí, i když je všem hodně přes čtyřicet. Nechyběla jim ani síla, takže jsem čekal, že dají ještě víc bodů," připustil defensive back Steelers Lukáš Česlík.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.