ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Univerziáda

Nadhozy z říše snů. Jihokorejci získali bronz, Češi jsou bez medaile

Velikost textu:
aktualizováno 29. 8. 2017 17:06

Tchaj-pej - Čeští baseballisté nestačili v zápase o bronz na Jižní Koreu a skončili na univerziádě těsně pod stupni vítězů. Jihokorejci zvítězili po výtečném výkonu na nadhozu, kde se dařilo především Junovi, 6:2. Další kolektivní týmy - basketbalisté a volejbalisté - obsadily dvanácté, respektive sedmé místo. 

Tým trenéra Pavla Budského po pondělní semifinálové porážce 4:8 s Američany neuspěl ani v utkání o bronzové medaile. Češi dokázali dvakrát vyrovnat těsné korejské vedení, v osmé směně však soupeř přidal tři body a definitivně rozhodl.

Do bojů o celkové umístění se zapojili i další reprezentační družstva. Basketbalisté nestačili v souboji o jedenácté místo tempu Mexika. Volejbalisté naopak otočili nepříznivě vyvíjející se duel proti Portugalsku a skončili sedmí - nejlepším hráčem zmíněného střetnutí byl dvacetiletý Martin Hladík, který zaznamenal 25 bodů.     

přehrát video
Čeští baseballisté na univerziádní bronz nedosáhli

Česká výprava má den před koncem soutěží na kontě jednu zlatou a dvě bronzové medaile. O všechny se v pondělí postarali atleti: dálkař Radek Juška po kvalifikačním zlepšení českého rekordu na 831 cm vyhrál i finále, na třetích místech doběhli Kristiina Mäki na patnáctistovce a čtvrtkařská štafeta Jan Tesař, Lukáš Hodboď, Filip Šnejdr, Vít Müller.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.