ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Šance už je jen teoretická. Volejbalistky prohrály v baráži o MS i s Bulharskem

Velikost textu:
aktualizováno 23. 8. 2017 19:13

Rotterdam – I druhý duel baráže o postup na mistrovství světa přinesl českým volejbalistkám prohru. Po Belgii podlehly také Bulharsku, s kterým padly 1:3 po setech 25:18, 24:26, 16:25 a 21:25. Po druhé porážce v rotterdamském turnaji jim zůstala už jen teoretická naděje na účast na šampionátu.

České volejbalistky
České volejbalistky

Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera přehrály soupeře pouze v úvodním setu. Po nezvládnuté koncovce dramatické druhé sady už české hráčky za Bulharskem herně zaostávaly.

"Soupeře jsme set a půl drželi v tlaku. Bohužel na konci druhého setu rozhodlo několik nepřesností. Bulharky se dostaly do herního rytmu a zaslouženě vyhrály," uvedl po utkání Pommer, který sáhl v základní sestavě ke dvěma změnám. Na místě smečařky nastoupila poprvé po zranění Helena Havelková místo Andrey Kossányiové a na bloku dostala od začátku zápasu přednost Barbora Purchartová před Veronikou Struškovou.

Češky vstoupily do zápasu s větší agresivitou. Důraznější hrou soupeřky v prvním setu jednoznačně předčily a umožnily jim uhrát jen 18 bodů. Protivník se z útlumu ve druhém dějství probral, oba týmy se střídaly ve vedení, klíčovou koncovku druhého setu ale zvládly lépe Bulharky.

"K zápasu jsme přistoupily dobře, začaly jsme podle taktického plánu z porady. První dva sety to byl vyrovnaný zápas a rozhodovaly maličkosti. Často máme problém, kdy nám soupeř odskočí o tři body. Stále s tímto nedostatkem zápolíme," řekla kapitánka týmu Aneta Havlíčková, která vybojovala 22 bodů.

Výkon českých volejbalistek ale postupně uvadal, jejich hra ztrácela jistotu. Bulharky se prosazovaly útočnějším pojetím a jistější obranou na síti. Pommer ještě zkoušel v závěru výkon svých svěřenkyň oživit střídáním, ale ani tento tah ke zvratu nevedl.

"Bojovaly jsme, co to šlo. Já jsem za tým spokojená, jakým způsobem k utkání přistoupil. Pořád pokračujeme dál, ještě máme před sebou tři zápasy. Jsou stejně důležité a zkusíme udělat maximum. Uvidíme, jak to na konci dopadne," dodala Havlíčková.

Ve třetím utkání v Rotterdamu se české reprezentantky střetnou ve čtvrtek od 19:30 s domácím Nizozemskem. Z šestičlenné baráže postoupí na šampionát, který se bude hrát příští rok v Japonsku, dva týmy.

Kvalifikace mistrovství světa volejbalistek - evropská baráž v Rotterdamu:

ČR - Bulharsko 1:3 (18, -24, -16, -21)

Rozhodčí: Burkiewicz (Pol.), Simičová (Srb.). Čas: 113 min. Diváci: 800.

Sestava a body ČR: Vincourová 3, Havelková 11, Nachmilnerová 6, Havlíčková 22, Mlejnková 8, Purchartová 7, libero Dostálová 1 - Kossányiová 4, Strušková 3, Kohoutová 1, Valková, Vaňková, P. Kojdová, Toufarová. Trenér: Pommer. Nejvíce bodů Bulharska: Vasilevová 19, Rabadžijevová a Dimitrovová po 15.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.