ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Pozemní hokejistky čekají na evropském šampionátu favorizované Nizozemky

Velikost textu:

Amsterdam – Těžký soupeř čeká v úterý české reprezentantky v pozemním hokeji na mistrovství Evropy. Jsou jím Nizozemky, které budou mít v zádech ještě podporu zhruba deseti tisíc fanoušků, protože šampionát se hraje v jejich vlasti, kde je velmi populární. Mistryně světa a medailistky z olympiády jsou tak jasnými favoritkami. Zápas Česko - Nizozemsko vysílá v úterý živě od 20:00 web ctsport.cz.

přehrát video
Pozemní hokejistky se chystají na ME na Nizozemky

Pro nizozemské hráčky hovoří i hráčská základna v zemi, kde se tomuhle sportu věnuje téměř čtvrt milionu registrovaných hráčů a hráček, což je téměř desetkrát víc než v Česku. Tamní nejvyšší soutěž je plně profesionální, zatímco české reprezentantky chodí trénovat až po práci. 

Jedna z českých hráček Tereza Mejzlíková přiznala, že pro ně je úspěch už hrát na mistrovství. Na něm jsou poprvé od zúžení finálové části na osm týmů. "Jsou na tom daleko lépe technicky, jsou na vyšší herní úrovni, ale půjdeme do toho s obrovskou bojovností a snahou dát minimálně gól," popsala motivaci českého celku po volném pondělku.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.