Sportovní zprávy

Bronzová náplast. Juniorské pozemkářky vybojovaly na ME druhé divize třetí místo

Hradec Králové - Juniorským pozemním hokejistkám se sice nepodařilo postoupit do finále ME druhé divize a přišly tím o možnost zabojovat o postup mezi elitu, domácí turnaj však zakončily vítězně. Po výhře 3:2 nad Rakouskem tak slaví bronzové medaile.

České pozemkářky se na juniorském ME 2. divize radují z bronzu

České juniorské pozemní hokejistky sice nepostoupily do finále po porážce s Běloruskem, chuť si alespoň částečně spravily zápasem o třetí místo proti Rakousku. Duel o bronz byl jako na houpačce. Češky se dostaly do vedení po brance Anny Kolářové, ale Rakušanky stav otočily dvěma přesnými zásahy. Pokaždé díky standardním situacím.

Ve třetí čtvrtině bylo ale srovnáno, když se prosadila Lucie Dolívková. Rozuzlení přišlo čtyři minuty před koncem zápasu. Kapitánka Veronika Nováková dorazila po vlastním rozehrání trestného rohu volný míček a zajistila domácím reprezentantkám bronzové medaile.