ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Trenér Falasca skončil z osobních důvodů u českých volejbalistů

Velikost textu:
aktualizováno 18. 6. 2017 22:50

Praha - Trenér Miguel Falasca předčasně skončil u české volejbalové reprezentace mužů. Svaz uvedl, že příčinou odchodu španělského kouče jsou jeho osobní důvody, které mu neumožňují pokračovat v práci s týmem. Svaz oznámil, že Falasca skončil u národního týmu krátce po závěrečném turnaji druhé divize Světové ligy v Haagu. Jeho nástupce chce nové vedení svazu zajistit před začátkem červencové přípravy na zářijové mistrovství Evropy v Polsku.

Miguel Ángel Falasca
Miguel Ángel Falasca

Falasca, zároveň klubový kouč italské Monzy, měl v Česku dvouletou smlouvu s opcí, ale u volejbalistů končí po roce a čtyřech měsících. Člen španělských mistrů Evropy z roku 2007 byl pátým zahraničním trenérem u českého národního týmu a podobně jako těm předchozím se mu s muži příliš nevedlo.

Pod jeho vedením si volejbalisté sice loni zajistili účast na mistrovství Evropy, ale letos se družstvu nedařilo. Především v Karlových Varech tým nevyužil domácí prostředí a nezvládl kvalifikaci mistrovství světa. V šestičlenné skupině F skončil třetí, nedostal se ani do baráže a na šampionátu v roce 2018 bude chybět.

Převezme post hlavního trenéra Nekola?

Aktuálně mají volejbalisté za sebou zápasy druhé divize Světové ligy. Po třech turnajích obsadili osmé místo s bilancí čtyř vítězství a pěti porážek. ME se uskuteční na přelomu srpna a září ve Štětíně a český tým se na něm utká ve skupině B s Itálií, Německem a Slovenskem. "Úsek reprezentace a vedení svazu nyní intenzivně pracuje na doplnění realizačního týmu před dalším blokem přípravy, který začne v červenci," uvedl svaz.

Teoreticky by reprezentaci na kontinentálním šampionátu mohl vést dosavadní asistent Michal Nekola, extraligový trenér liberecké Dukly. Podobně to svaz vyřešil u reprezentace žen, když loni v prosinci nečekaně skončil Němec Alexander Waibl a hlavním koučem se stal jeho asistent, kouč extraligové Ostravy, Zdeněk Pommer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.