ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
KVALIFIKACE MS

České volejbalistky se dozvěděly jména soupeřek pro baráž

Velikost textu:

Praha - Belgie, Bulharsko, Nizozemsko, Slovinsko a Řecko. Proti těmto reprezentacím si české volejbalistky zahrají o dvě postupová místa na mistrovství světa v Japonsku. Dějiště zatím není známo. V šestičlenné baráži se od 22. do 27. srpna utká každý s každým.

Utkání Česko - Kanada
Utkání Česko - Kanada

Národní tým si pod vedením trenéra Zdeňka Pommera vybojoval účast v baráži na úkor domácích Polek během kvalifikačního turnaje ve Varšavě. Start na šampionátu už mají jistý Rusko, Srbsko, Turecko, Itálie, Německo a Ázerbájdžán.

"Šance postoupit existuje. Pokud podáme kvalitní výkon, může se stát cokoli. Postup do baráže je pro český ženský volejbal velký a do značné míry i nečekaný úspěch, který by se stal skutečnou senzací v případě úspěšného zvládnutí baráže. S něčím takovým nepočítali před startem kvalifikace ani ti největší optimisté," prohlásil Pommer.

Na baráž o MS se pokusí reprezentační výběr naladit v letní Grand Prix. První turnaj odehrají jeho svěřenkyně v Peru, druhý v Portoriku a třetí v Kanadě. Od 20. září pak budou startovat na mistrovství Evropy. "Bude to nabité volejbalové léto," dodal Pommer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.