ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Nymburk bude hostit mistrovství světa v nohejbalu

Velikost textu:
aktualizováno 11. 11. 2008 17:24

Praha - O čtyři sady medailí se od 21. do 23. listopadu bude bojovat ve sportovním centru v Nymburku na osmém mistrovství světa v nohejbalu. V České republice se šampionát uskuteční potřetí, předchozí dva turnaje hostil v roce 2000 a 2004 Prostějov.

Nohejbalista
Nohejbalista

Šampionátu se zúčastní patnáct družstev. "Start šestnáctého Ruska je zatím nejistý," řekl předseda organizačního výboru Ivo Ipser. Nymburská hala pro dva tisíce diváků je beznadějně vyprodaná, případní další návštěvníci budou moci zápasy MS sledovat na velkoplošné obrazovce v kongresové hale. 

Světová konkurence v posledních letech značně vzrostla. "Je pro mě milejší rvát se o semifinále, než mít předplacené finále se Slovenskem," řekl reprezentační kouč Jiří Šmejkal, který bude každou finálovou účast považovat za velký úspěch. 

O složení dvanáctičlenného mužstva pro šampionát ještě Šmejkal nemá úplně jasno. "Máme před sebou ještě jedno soustředění a sestavu upřesníme až den před startem šampionátu. Jisté je jen složení dvojic a dva hráči do trojic," řekl Šmejkal, který bude nejvíce spoléhat na trojnásobného mistra světa Petra Bubniaka. Vedle něj by měli k oporám domácího celku patřit Radek Pelikán a Jan Vanke. 

Program mistrovství začne v pátek 21. listopadu souboji ve skupinách. V sobotu bude na programu slavnostní zahájení šampionátu, semifinálové duely a nohejbalová exhibice osobností, které se zúčastní na jedné straně bývalí fotbalisté jako například Josef Pešice, Ladislav Vízek a Pavel Tobiáš a proti nim se postaví tým atletů v čele s olympijským vítězem v hodu oštěpem Janem Železným. Finálová klání MS se odehrají v neděli 23. listopadu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.