58. Rally Šumava Klatovy

Basketbalisté Miami počtrnácté prohráli

New York - Ani 42 bodů hvězdného Dwyanea Wadea nepomohlo v pondělí basketbalistům Miami protrhnout neúspěšnou sérii v NBA. Šampioni soutěže z roku 2006 navzdory Wadeovu mimořádnému střeleckému výkonu podlehli Clevelandu 90:97 a zaznamenali už čtrnáctou porážku za sebou.

Basketbalisté v americké NBA
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

Šestadvacetiletý Wade nastřílel posledních 18 bodů Miami a 32 bodů si připsal v druhém poločase, čímž stanovil nové klubové rekordy. Heat ovšem zažívají druhou největší krizi v historii týmu, k vyrovnání dosud nejhorší šňůřy proher z premiérové sezony v lize 1988/89 jim chybějí tři porážky.

"D-Wade hrál neuvěřitelně dobře. Ale my jsme předvedli víc povedených akcí," pochvaloval si LeBron James, jenž 28 body přispěl ke svému prvnímu vítězství nad Miami v kariéře.

Ve šlágru pondělního programu mezi lídry divizí porazilo Orlando 102:100 Detroit díky trefě Rasharda Lewise se sirénou ohlašující konec čtvrté čtvrtiny. Pistons, druhý nejlepší tým Východní konference, prohráli potřetí za sebou.

Po dvou porážkách se naopak vzpamatovali obhájci titulu ze San Antonia, kteří zvítězili 95:86 v Charlotte. Tahoun Spurs Tim Duncan nastřílel 19 bodů a připsal si deset doskoků.

Šestnáct duelů čekali na vítězství venku basketbalisté Minnesoty, než je v pondělí vysvobodil svým životním maximem v podobě 35 bodů Ryan Gomes a pomohl tak k výhře 109:108 na palubovce Golden State. Gomes proměnil 54 sekund před koncem dva trestné hody a Warriors následně minuli všechny tři zbývající střelecké pokusy.
Rovných 30 bodů a 17 doskoků zaznamenal čínský obr Jao Ming z Houstonu, jenž vyhrál 96:89 nad Seattlem. Pro SuperSonics byla pondělní porážka už jedenáctou v sérii.

Výsledky:
New York - Boston 93:109, Washington - Dallas 102:84, Charlotte - San Antonio 86:95, Philadelphia - Indiana 103:110, Atlanta - Portland 109:111 po prodl., Houston - Seattle 96:89, LA Lakers - Denver 116:99, LA Clippers - Utah 93:109, Golden State - Minnesota 108:109, Memphis - Chicago 104:90, Orlando - Detroit 102:100, Miami - Cleveland 90:97, New Orleans - Milwaukee 106:92.