ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Házenkářky budou v kvalifikaci hrát s Dánkami, Slovinkami a Islanďankami

Velikost textu:
aktualizováno 21. 4. 2017 15:45

Paříž – Na Dánsko, Slovinsko a Island narazí v kvalifikaci na mistrovství Evropy české házenkářky. Na turnaj postoupí první dva týmy z každé skupiny a nejlepší celek ze třetích míst. Evropský šampionát se odehraje v listopadu a prosinci 2018.

Jana Knedlíková při střelbě
Jana Knedlíková při střelbě

"Horší to být nemohlo. Pro nás je to velice těžká skupina, nejtěžší možná," uvedl trenér české reprezentace Jan Bašný, jehož svěřenkyně byly při dnešním losování v Paříži nasazeny v druhém ze čtyř košů. "Ze čtvrtého koše je (Island) nejhorší soupeř, ze třetího koše je (Slovinsko) nejhorší soupeř. A Dánsko je po Norsku snad nejsilnější soupeř v prvním koši," dodal Bašný.

Dánky, trojnásobné olympijské vítězky z let 1996-2004, mistryně světa z roku 1997 a trojnásobné mistryně Evropy, skončily na posledním kontinentálním šampionátu loni ve Švédsku čtvrté. České házenkářky byly desáté.

"Uvidíme, jak se s tím popereme. Je pravda, že na mistrovství Evropy ve Švédsku jsme měli také těžkou skupinu, ale dostali jsme se z ní do druhé fáze šampionátu. Tak proč ne teď?" uvedl český kouč. "Ale zároveň je třeba vidět i tu horší stránku. Myslím si, že jakákoliv jiná skupina by pro nás byla schůdnější," dodal Bašný.

Šestikolová kvalifikace se hraje na přelomu září a října, příští rok v březnu a vyvrcholí na přelomu května a června. České házenkářky zahájí boje domácím utkáním s Islandem a zakončí je opět před vlastními fanoušky proti Slovinsku. Házenkářky v historii samostatné České republiky startovaly na ME pětkrát, jejich nejlepším výsledkem bylo dvakrát osmé místo.

Evropský šampionát se uskuteční od 30. listopadu do 16. prosince 2018 v Nancy, Nantes, Montbéliardu, Brestu a Paříži, kde také vyvrcholí souboji o medaile.

Los kvalifikačních skupin:

Skupina 1: Norsko, Chorvatsko, Ukrajina, Švýcarsko

Skupina 2: Černá Hora, Polsko, Slovensko, Itálie

Skupina 3: Švédsko, Srbsko, Makedonie, postupující z předkola

Skupina 4: Rumunsko, Rusko, Rakousko, Portugalsko

Skupina 5: Dánsko, ČR, Slovinsko, Island

Skupina 6: Španělsko, Německo, Turecko, Litva

Skupina 7: Nizozemsko, Maďarsko, Bělorusko, postupující z předkola.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.