Nymburku i Děčínu zbývá k postupu do semifinále jediná výhra

Praha – Dva nejlepší celky minulé sezony Nymburk a Děčín dělí jedna výhra od postupu do semifinále. Ve třetích čtvrtfinálových zápasech Středočeši deklasovali Ústí nad Labem 114:67, Děčín zase zvítězil v Kolíně 72:54.

Nymburk vyhrál o 47 bodů - nejvyšším rozdílem v dosavadním průběhu série. Šest jeho hráčů nastřílelo dvouciferný počet bodů, nejlepšímu střelci zápasu Allenovi stačilo k 18 bodům necelých jednadvacet minut strávených na palubovce.

Zatímco v domácích zápasech Děčín porazil Kolín o 14 a devět bodů, na soupeřově palubovce měl výrazněji navrch. A to především díky výborně zvládnuté druhé čtvrtině, kterou vyhrál 22:8. Domácím nepomohlo 23 bodů Skinnera.

Basketbalisté Děčína jsou výhru od semifinále

Basketbalisté Opavy po nepovedeném druhém utkání na hřišti USK, kde dali jen 49 bodů, využili domácího prostředí k výhře 72:57 a ujali se vedení v sérii 2:1. Kouřil přispěl k vítězství 19 body.

"Do utkání jsme vstoupili velmi odhodlaně a za výrazné podpory publika jsme brzy odskočili do rozhodujícího náskoku. USK hraje svou hru, i když prohrává o dvacet bodů. Celou druhou polovinu se snažili utkání zvrátit, ale naštěstí pro nás se jim to nepovedlo," řekl opavský kouč Petr Czudek.

"Hráli jsme příliš individuálně. V první polovině vytěžila Opava 19 bodů z našich chyb, a to rozhodlo. V některých momentech jsme byli sami proti sobě, prostě jsme dnes byli horším týmem," uvedl trenér USK Mirsad Alilovič.

Čtvrfinále play-off ligy basketbalistů - 3. zápasy:

Kolín - Děčín 54:72 (16:15, 24:37, 42:54)

Nejvíce bodů: Skinner 23, Kerr 12 - P. Houška a Vyoral po 13, Bažant a Palyza po 11. Stav série: 0:3.

Ústí nad Labem - Nymburk 67:114 (21:24, 39:58, 50:90)

Nejvíce bodů: Pecka 13, Šotnar a Smith po 9 - Allen 18, Lawrence 15, Benda 14, Peterka 13, Hruban 12, Sant-Roos 11. Stav série: 0:3.

Opava - USK Praha 72:57 (24:11, 42:26, 59:44)

Nejvíce bodů: Kouřil 19, Šiřina a Zbránek po 9 - Madsen 15, J. Bohačík 14, M. Mareš 9. Stav série: 2:1.