ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Prostějov utkání se Stuttgartem nezvládl, prohrál 0:3

Velikost textu:

Stuttgart  - Volejbalistky Prostějova prohrály v úvodním utkání třetího kola Poháru CEV ve Stuttgartu 0:3 po setech 16:25, 17:25 a 14:25. Českým mistryním se nepodařilo ani jednu sadu dovést do vyrovnanější koncovky. Hlavní oporou Stuttgartu byla česká smečařka Michaela Mlejnková, která si připsala 15 bodů.

VK AGEL Prostějov
VK AGEL Prostějov

Vítězky Německého poháru převyšovaly lídra české extraligy od úvodních míčů zejména tvrdým podáním. V průběhu celého utkání si připsaly jedenáct přímých bodů ze servisu oproti jedinému esu soupeře. Síla Stuttgartu byla také ve hře na síti. K precizní obraně přidaly domácí volejbalistky i vysokou úspěšnost útočných akcí.

Drtivou většinu prostějovských útoků zakončovaly Němka Emontsová a Kubánka Matienzová, která byla s deseti body nejproduktivnější hráčkou hostů.

Od poloviny druhého setu a stavu 11:11 diktovaly tempo pouze hráčky Stuttgartu, jejichž tlaku nestačily svěřenkyně trenéra Petera Gogy čelit. Utkání trvalo pouze 71 minut. Odveta v Prostějově je na programu 22. února od 18:00.

MTV Stuttgart - Agel Prostějov 3:0 (16, 17, 14)

Rozhodčí: Židaničová-Orlovičová (Chorv.), Salabšjan (Bulh.). Čas: 71 min. Diváci: 1100.

Nejvíce bodů Stuttgartu: Mlejnková 15, Sándorová 12, Van Daelenová 11.

Sestava a body Prostějova: Herelová 4, Hindriksenová 1, Matienzová 10, Trnková 2, Rodriguezová 5, Emontsová 9, libero Kovářová - Gambová 1, Frigová 2. Trenér: Goga.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.