ČEZ Extraliga 2023/2024

České juniorské pozemní hokejistky vedou na ME skupinu a jsou blízko semifinále

Vídeň - České juniorské reprezentantky rozehrály halové mistrovství Evropy a po výhře nad Ruskem a remíze s Itálií jsou blízko postupu do semifinále a následným bojům o medaile. V posledním utkání skupiny A, kterou aktuálně vedou, potřebují uhrát s Turkyněmi bod.

Halový pozemní hokej
zdroj: ČT sport

Juniorské halové hokejistky začaly mistrovství Evropy v Rakousku vítězstvím nad Ruskami. Cestu za dílčím úspěchem načaly Češky už v první půli, kterou ovládly 3:1. Nakonec byla z utkání dvoubranková výhra 5:3.

"Myslím, že se nám to povedlo. Hokejově pár chybiček bylo, ale myslím si, že jsme tam měly hodně hezkých akcí, ale pořád je co zlepšovat," dodala k duelu česká kapitánka Veronika Nováková.

Druhé utkání proti Itálii nabídlo dobývání jihoevropské obranné tvrze. Navíc soupeřky vyhrály první poločas nejtěsnějším rozdílem. Adéla Kožíšková ale po změně stran vyrovnala z přesilové hry. V závěru český tlak vítěznou branku nepřinesl, a tak po remíze 1:1 stačí juniorským reprezentantkám bod z posledního zápasu skupiny proti Turecku.