ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Futsalisté na Chorvaty nevyzráli ani napodruhé, tentokrát dostali "sedmičku"

Velikost textu:

Hradec Králové – Ve dvou dnech společně odehráli dvě utkání ale vždy se stejným vítězem. Čeští futsalisté v přípravě před blížící se kvalifikací mistrovství Evropy prohráli s Chorvatskem po Chrudimi také v hale v Hradci Králové. Tentokrát od jednoho z elitních evropských celků dostali sedm branek a padli 3:7. Nejlepším střelcem domácího výběru byl s dvěma zásahy Radim Záruba.

Čeští futsalisté
Čeští futsalisté

Čekání na vítězství proti Chorvatsku se opět natáhlo. Čeští futsalisté proti Chorvatsku na triumf čekají už čtyři střetnutí. Sérii se jim nepodařilo ukončit jak v pondělí, kdy v Chrudimi padli těsně 1:2, tak ani v Hradci Králové.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna víceméně v celém zápase dotahovali. V první části ale na nepříznivý stav 0:1 a 1:3 dokázali zareagovat a díky dvěma zásahům nejlepšího českého futsalisty roku Radima Záruby a premiérové trefě v národním dresu Antonína Hrdiny skončil poločas nerozhodně 3:3.

Druhá půle se však změnila v jasnou záležitost a góly stříleli už jen Chorvaté. Síť české branky se jim podařilo rozvlnit ještě čtyřikrát a nakonec dokráčeli k jasnému a pohlednému vítězství 7:3. "Po vyrovnání jsme se dostali do hry, ale poté jsme bohužel dostali dva smolné góly," zhodnotil po zápase Záruba.

Jeho spoluhráč z národního celku Michal Kovács jako klíč k neúspěchu v obou zápasech našel v proměňování šancí. "V obou zápasech to rozhodlo. Náš výkon nebyl úplně špatný, ale v koncovce nás tlačí bota," dodal český obránce.

přehrát video
Čeští futsalisté prohráli s Chorvaty v přípravě i druhý zápas

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.