ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Tchoukballisté Lomnice nad Popelkou ovládli jubilejní Geneva Indoors Cup

Velikost textu:

Ženeva – Druhé největší švýcarské město hostilo o uplynulém víkendu jubilejní 20. ročník Geneva Indoors Cupu, nejprestižnější evropský halový turnaj v tchoukballu. Své zastoupení měli v Ženevě i Češi, a to jak mezi národními týmy (v Nations Cupu), tak i v klání klubových celků (v Champions Cupu). Největší český úspěch si připsala Limeta Lomnice nad Popelkou, která ovládla Champions Cup, turnaj určený pro nejlepší týmy Evropy.

Tchoukball
Tchoukball

Dosavadním největším úspěchem Limety bylo čtvrtfinále, tentokrát se však hráčům z Lomnice vedlo lépe. Ve finále Limeta přehrála tým Six on the beach, který byl složen převážně z hráčů současné švýcarské reprezentace, výsledkem 20:17. Lomnice tak dosáhla historického úspěchu ve své pětileté klubové historii a vybojovala první opravdu významnou mezinárodní trofej.

V Nations Cupu se český mužský národní tým postavil švýcarské reprezentaci "A" a "B", italskému národnímu týmu "A" a "B" a také Francii. Reprezentanti země galského kohouta nakonec jako jediní na Čechy nestačili a náš národní tým tak obsadil pátou příčku. O něco lépe se vedlo ženám, které v konkurenci týmů Švýcarska, Tchaj-wanu, Itálie a Itálie B, obsadily čtvrté místo před rezervním mužstvem Itálie.

Základní pravidla tchoukballu:

Tchoukball byl vyvinut jako tzv. bezkontaktní sport, kdy pravidla této hry prakticky neumožňují střet hráčů. Pravidla totiž striktně zakazují jakékoliv chytání míčů při přihrávkách spoluhráčů hráčem druhého družstva, jakékoliv osobní ataky či bránění. Jedním ze základních prvků tchoukballu jsou dvě odrazové konstrukce (nakloněné trampolínky) umístěné na obou koncových stranách hřiště, které slouží k odrážení míče. Cílem hry tak je, aby útočící družstvo, potažmo jeho hráč vystřelil míč na odrazovou konstrukci tak, aby míč dopadl zpět do hřiště a nebyl zachycen bránícím týmem. Pokud se útočníkovi toto podaří, družstvo získává bod. Pokud však správně odražený míč zachytí soupeř, okamžitě se mění postavení bránícího týmu na tým útočící a hráči tohoto týmu mohou ihned zahájit útok, resp. opět střelbu na odrazovou konstrukci. Předtím útočící tým naopak nyní brání a snaží se míč získat zpět do svého držení (avšak vždy až po odrazu míče od odrazové konstrukce) a zabránit bodu druhého družstva.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.