ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Házenkáři porazili v boji o ME olympijské vítěze Francouze

Velikost textu:
aktualizováno 2. 11. 2008 16:54

Brno - Čeští házenkáři porazili ve druhém zápase kvalifikace o postup na mistrovství Evropy olympijské vítěze z Francie 32:29. O nečekaném vítězství dnes v Brně rozhodli ve druhém poločase. Střelecky se nejvíce prosadili Jícha, Filip, Zdráhala a Horák.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři

Českému týmu se povedl v závěru prvního poločasu dvougólový trhák, který mužstvo nastartoval ke skvělému výkonu po změně stran. V posledních deseti minutách pak domácí hráči papírového favorita přehráli takticky, lepší obranou a přesnější koncovkou.

Francouzi i bez pěti hráčů základní sestavy přitom diktovali takřka v celém úvodním poločase tempo, udržovali si malý náskok a potvrzovali roli favorita. Bojovně naladěný český tým hned v úvodu povolil soupeři tříbrankový náskok (1:4), nebezpečí trháku ale nepřipustil. Zlepšil hru v obraně a krok srovnal po rychlých protiútocích, které prokládal přesnými kombinačními akcemi.

Francouzi se jen těžko prosazovali proti zatažené obraně, za kterou exceloval brankář Štochl, jenž měl velký podíl na vyrovnaném průběhu zápasu. Čtyřikrát v průběhu poločasu český tým dotáhl náskok soupeře a vyrovnal skóre. Získat alespoň jednobrankový náskok se mu ale nedařilo. Největší příležitost k obratu měl Nocar, jehož sólový útok ale brankář Omeyer zastavil.

Zvrat se českému týmu podařil až těsně před přestávkou, kdy Jícha potrestal chyby soupeře v rozehrávce, dvěma góly otočil výsledek a dvoubrankový náskok před přestávkou zajistil Kubeš. Francouzi sice hned po přestávce vyrovnali, kombinačně rychle hrající český tým však dokázal držet krok a oba soupeři se střídali ve vedení.

Největším nebezpečím pro francouzskou obranu byli střelecky disponovaní Jícha a Filip, jenž se šikovně prosazoval při únicích z pravého křídla. S pohyblivostí českého týmu měli Francouzi problémy, chybovali v rozehrávce a nabízeli soupeři sólové úniky a šest minut před koncem vedl český tým 27:25. Zkušený soupeř se dopouštěl stále více chyb, které pohotově trestali Zdráhala, Filip, Jícha i Horák. Francouzi se prosazovali pouze po útocích středem hřiště, kde vynikal průbojný Sorhaindo. Ten ale sám na zvrat nestačil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.