ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Volejbalistky čeká na ME Srbsko a dvojblok z Beneluxu

Velikost textu:
aktualizováno 24. 11. 2016 20:49

Baku - České volejbalistky se na mistrovství Evropy 2017 utkají v základní skupině D se Srbskem, Nizozemskem a Belgií. Rozhodl o tom los v Baku, které bude jedním z dějišť šampionátu. Češky budou v hrát v ázerbájdžánské Gandže, třetím pořadatelským městem je Tbilisi. Jubilejní třicátý kontinentální šampionát volejbalistek se uskuteční od 20. září do 1. října.

České volejbalistky
České volejbalistky

Hrát se bude ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, jejichž vítězové postoupí do čtvrtfinále a druhý a třetí tým do osmifinále. Zlato budou obhajovat Rusky, které mohou získat titul mistryň Evropy potřetí za sebou.

"Musím říci, že nám los moc nepřál. Budeme za outsidera skupiny. Ale věřím, že můžeme překvapit. Určitě nic nevzdáváme a popereme se o postup," uvedla blokařka české reprezentace Barbora Purchartová.

Srbsko a Nizozemsko patří v posledních letech k evropské špičce. V aktuálním světovém žebříčku je Srbsko třetí a Nizozemsko sedmé.

Na předchozím mistrovství Evropy v loňském roce skončilo Nizozemsko druhé po finálové prohře s Ruskem a Srbsko vybojovalo bronzové medaile.

Snadným soupeřem nebude ani Belgie, která byla šestá. České volejbalistky obsadily jedenácté místo.

Do role horkých favoritek skupiny staví Srbsko a Nizozemsko i výsledky olympijského turnaje v Riu, kde Srbky prohrály po vyrovnané bitvě finálový duel s Čínou a Nizozemsko podlehlo v boji o bronzové medaile týmu USA.

"Výsledky olympiády hovoří jednoznačně o kvalitách našich soupeřek. Na Belgii nemáme zrovna nejlepší vzpomínky z posledního mistrovství Evropy. Takovou skupinu jsme rozhodně nechtěly. Ale nic s tím nenaděláme," řekla Purchartová.

Česká reprezentace se na ME probojovala pošesté za sebou. Účast na ME si zajistila až v barážovém utkání se Slovenskem.

V kvalifikační skupině obsadily české volejbalistky druhé místo za Běloruskem, poté nečekaně rezignoval německý kouč národního celku Alexander Waibl a v baráži už reprezentaci vedl jeho asistent Zdeněk Pommer mladší.

V této dekádě bylo největším českým úspěchem osmé místo v roce 2011. Poslední z devíti medailí volejbalistky vybojovaly v roce 1997 v Brně, kde skončily třetí. Jediný titul získaly hráčky tehdejšího Československa v roce 1955.

Los ME volejbalistek 2017:

Skupina A (Baku): Ázerbájdžán, Německo, Polsko, Maďarsko

Skupina B (Tbilisi): Gruzie, Itálie, Chorvatsko, Bělorusko

Skupina C (Baku): Rusko, Turecko, Bulharsko, Ukrajina

Skupina D (Gandža): Srbsko, Nizozemsko, Belgie, Česko

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.