Kooperativa NBL 2023/2024

Nymburk neudržel v Monaku tempo a prohrál 74:93

Monako - Nymburští basketbalisté si odváží porážku z palubovky Monaka. Se soupeřem prohráli 74:93, což pro tým znamená už třetí neúspěch za sebou. I když na čas v utkání vedl, je Nymburk nyní v tabulce skupiny A Ligy mistrů až čtvrtý.

Český šampion přitom hrál s Monakem dlouho vyrovnanou partii. V úvodní čtvrtině se oba celky střídaly ve vedení, v úvodu druhé části sice domácí utekli na osm bodů, ale Nymburk se rychle dotáhl. A to zejména díky velmi dobře hrajícímu Bryonu Allenovi, autorovi 17 bodů.

Po Allenových dvou trojkách se Nymburk dokonce v úvodu druhé půle dostal na chvíli do vedení, jenže v závěru třetí části naopak slepené trojky na domácí straně znamenaly ztrátu devíti bodů, z čehož už se hosté nevzpamatovali.

V poslední čtvrtině při snaze o obrat propadli v obraně, inkasovali 32 bodů a jejich ztráta ještě narostla. Zasloužila se o to zejména dvojice na rozehrávce Dee Bost a Zack Wright, kteří dali dohromady 50 bodů.

Na straně Nymburku zápas příliš nesedl největší opoře Howardu Sant-Roosovi. Nejužitečnější hráč týmu duel zakončil jen s pěti body a čtyřmi doskoky.

Utkání 6. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:

Monako - Nymburk 93:74 (23:23, 40:37, 61:52)

Nejvíce bodů: Wright 26, Dost 24, Gladyr a Ouattara po 12 - Allen 17, Hruban 11, Simpson a Meier po 10. Fauly: 21:23. Trestné hody: 23/14 - 22/13. Trojky: 11:5. Doskoky: 48:42.

Domžale - Banvit 53:60, Aarhus - Ironi Naharija 71:90, Frankfurt - Aris Soluň 81:74.