ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Premiéra v Sixt Alpe Adria Cupu Děčínu nevyšla, podlehl Rogašce

Velikost textu:

Děčín - Děčínští basketbalisté nezvládli svůj vstup do Sixt Alpe Adria Cupu, když podlehli Rogašce 53:67. Týmu chyběl rozehrávač Tomáš Vyoral, a přestože se Děčín v závěru dostal na chvíli na dosah soupeři, nakonec velký obrat nepředvedl. V dalším utkání turnaje narazí na Komárno.

přehrát video
Sestřih utkání Děčín - Rogaška

Děčínští basketbalisté nastoupili do pohárového utkání bez svého ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala, chyběl i pivot Pavel Houška. A tyto absence byly znát. Skóre otevřela trojka slovinského vicemistra, který se pak ujal vedení 2:7, ale Děčínští povedenou šňůrou otočili na 14:7. Pak ovšem přišla série bodů soupeře, který si vzal vedení zpět. Hráči Rogašky vyrovnali stav, následně získali několik míčů a poločas nakonec skončil 32:38 v jejich prospěch.

Po poločasové přestávce se Děčínu nedařilo střelecky, skřípalo to i v souhře a hosté odskočili. Přesto nebylo před poslední desetiminutovkou nic ztraceno, a to tím spíš, když na děčínské straně přišla trojka Šišky, který vzápětí přidal dvě šestky. Ovšem následovaly další ztráty, s přibývajícím časem přišla i střelecká křeč a Rogaška tak nakonec vyhrála 53:67.   

"Odehráli jsme špatné utkání. Dvacet tři ztrát je moc a je vidět, jak je pro nás důležitý Tomáš Vyoral. Bez něj jsme dnes neměli vůdce," povzdechl si trenér Děčína Pavel Budínský a pokračoval: "Dostali jsme šedesát sedm bodů, což vlastně jde, to není hrozné, ale dali jsme jen padesát tři a měli dvacet tři ztrát. A to byl ten problém." Další zápas Sixt Alpe Adria Cupu odehraje Děčín ve středu 23. listopadu, kde od 18:00 hodin přivítá slovenské Komárno.

BK ARMEX Děčín - KK Rogaška 53:67

Body Děčína: Pomikálek 14 (1x 3, 9 doskoků), Landa 11 (1x 3), Šiška 10 (2), Krakovič 8, Bažant 4, J. Houška 3 (1x 3, 4 asistence), Gavenda 3 (1x 3), Jezbera 0, Ježek 0, Kroutil 0.
Body Rogaška: Šantelj 20 (za 2 body 7/11, TH 6/10), Ferme 18 (4x 3), Johns 10, Djuranovič 10 (8 doskoků), Šakotič 5 (1x 3), Davis 2, Fon 2 (4 asistence), Drobnjak 0, Grušovnik 0.  

Zdroj: bkdecin.cz, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.