ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Voves: Zahrát si s Barbarians je pro nás obrovská čest

Velikost textu:

Praha – S očekáváním velmi atraktivního utkání vyhlíží český reprezentant Robert Voves konfrontaci s legendárním týmem Barbarians. Český tým bude mít v souboji s hvězdným mezinárodním výběrem jedinečnou příležitost okusit na vlastní kůži špičkovou úroveň světového ragby. Přímý přenos sledujte od 18:10 na ČT sport a našem webu.

Skórující Luke Morahan z Barbarians
Skórující Luke Morahan z Barbarians

"Jde o tým složený z nejlepších hráčů světa, takže je to obrovská čest a motivace, když si proti nim můžeme zahrát," řekl čtyřiatřicetiletý rojník, jenž si zahrál i proti novozélandskému výběru Ambassadors XV. "Nelze říci, zda je tohle něco víc, protože každý ten zápas má svou prestiž a váhu," uvedl Voves.

Barbarians jsou pověstní tím, jak si exhibiční vystoupení užívají. "Nejde jim o výsledek. Mají ve zvyku hrát takové moderní ragby, v němž jim nejde až tak o to, jak zápas skončí, ale spíš o to odehrát pěkný zápas," přiblížil Voves.

"Tahle příležitost není každý den, takže si to budeme chtít naplno užít a předvést co nejlepší ragby, to nejlepší, co každý hráč v sobě má. Na pohled to bude z obou stran určitě hezké ragby," předpověděl Voves.

přehrát video
Voves: Proti nám nastoupí nejlepší hráči světa, o výsledek tak proti Barbarians nepůjde

O síle aktuálního výběru s přezdívkou "Baa-Baas" nejlépe svědčí sobotní představení ve Wembley. V londýnském sportovním chrámu odehráli Barbarians remízový zápas s Jihoafrickou republikou (31:31).

"Nějaké informace máme, protože jsme se včera zpětně na ten jejich zápas s JAR koukali. Jsem si jistý, že Barbarians k tomu přistoupí úplně stejně, jako kdyby hráli proti Jižní Africe," tuší Voves.

V týmu soupeře není hráč, na něhož by se speciálně soustředil či těšil. "Myslím, že nelze někoho vyzdvihovat. Všichni mají svou úroveň a jsou svým způsobem slavní. Takže se těším na všechny," řekl Voves.

O tělesnou schránku se obrovitý ragbista nijak neobává. "S podobnou sílou jsem se setkal ve Francii, když jsem tam hrál profesionální ligu. A kluci, co jsou v reprezentaci, jsou na to zvyklí. O zdraví to určitě není," věří Voves.

Zápas původně směřovali organizátoři do Edenu, nakonec se ale odehraje na Markétě, která je zasvěcena především ploché dráze. "Vzhledem k tomu, že jsme již hráli na různých stadionech, je to v pohodě. Člověk si to hřiště projde a pak už se soustředí na hru, takže okolí vypouští," uvedl Voves.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.