ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Stallions nepovolili Panterům skórovat a poprvé ovládli Junior Bowl

Velikost textu:

Praha – Vítězství v šestnáctém Junior Bowlu slaví hráči Pardubice Stallions. V pražské Hostivaři porazili Hřebci v urputné defenzivní bitvě Prague Black Panthers 10:0 a v juniorské kategorii vybojovali první titul v historii klubu. Stallions zvítězili navzdory velmi kvalitní hře obrany soupeře, většímu počtu ztracených míčů a špatné pozici na hřišti prakticky po celý zápas.

Junior Bowl: Black Panthers - Stallions
Junior Bowl: Black Panthers - Stallions

Velkou výjimkou ve velmi defenzivně vedeném zápase byl druhý útočný drive Stallions. Linek nejprve našel u postranní čáry Kiššáka, který si doběhl pro 25 yardů. Následně si první a jediný touchdown v zápase připsal Radim Kalous, jenž zachytil dlouhou přihrávku od Linka. Ani jednomu z týmů se nedařila hra po zemi a v kombinaci s deštěm, který ztížil i passovou hru, bylo zřejmé, že moc bodů nepadne.

Druhou a prakticky poslední světlejší chvíli si vybral útok Stallions na přelomu první a druhé čtvrtiny. Kalous si připsal padesátimetrovou zachycenou přihrávku a faul obrany přiblížil Pardubice až na 17 yardů od endzóny. Obrana Black Panthers dalšímu touchdownu sice zabránila, Stallions ale skórovali alespoň field goalem.

V závěru se obraně Black Panthers třikrát málem podařilo zablokovat odkop Stallions v blízkosti endzóny. Dvakrát hráči obrany míč pouze tečovali, potřetí míč s velkým štěstím proletěl skrz několik hráčů. A když Pražané nevyužili ani jeden z mála povedených drivů v utkání, kdy se po akci Tesaře dostali až na 15 yardů od endzóny, bylo o vítězi rozhodnuto. Black Panthers totiž neproměnili ani field goal z nadějné pozice.

Zdroj: caaf.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.