ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Svátek Ragby. Legendární Barbaři remizovali s Jižní Afrikou

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2016 23:22

Londýn - Zápas legendárních Barbarians proti Jihoafrické republice sledovalo ve Wembley 46 tisíc diváků. Duel nakonec skončil remízou 31:31, když oba týmy položily po pěti pětkách. Teď Barbarians míří do Prahy, kde v úterý na Markétě odehrají exhibiční utkání proti české reprezentaci v rámci oslav devadesátiletého výročí českého ragby.

přehrát video
Reportáž ze zápasu Barbarians - Jižní Afrika

Barbarians je tým bez stálého kádru i bez vlastního stadionu, hráči jsou do něj zváni na základě vynikajících kvalit a gentlemanského vystupování i mimo hřiště. Scházejí se k utkání jen několikrát do roka, jejich střetnutí jsou exhibicí toho nejkrásnějšího, co s sebou ragby nese. Obléknout černobílý pruhovaný dres patří k nejvyšším poctám, kterých se v ragbyovém světě může dostat.

Barbaři šli po lepší úvodní půlce do přestávky se skóre 17:12. Nicméně Jihoafričané se do druhé půle pustili s vervou a výborná hra obou týmů znamenala vyrovnaný zápas. I tak šel tým Jižní Afriky do závěrečných 10 minut se ztrátou 12 bodů, když prohrávali 31:19. Dvě pětky Jihoafričanů ale stanovily skóre při závěrečném hvizdu 31:31.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.