ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Nohejbal

Nevídaný obrat: Karlovy Vary otočily superfinále proti Čakovicím z 1:4 na 5:4

Velikost textu:
aktualizováno 29. 10. 2016 22:45

Praha - Nohejbalové superfinále nabídlo nevídané drama. Ačkoli Čakovice vedly už 4:1 na zápasy, Karlovy Vary se vzepjaly k vítěznému obratu a po konečném výsledku 5:4 slaví titul. Západočeši tak dokončili náročnou cestu za triumfem, když předtím v semifinále zdolali Modřice, které ve finále chyběly poprvé po patnácti letech.

Finále extraligy nohejbalistů
Finále extraligy nohejbalistů

Nohejbalisté Čakovic vedli proti Karlovým Varům už 3:0 na zápasy, když se o vedení nejvíce zasloužila trojice Jakub Mrákava, Milan Kučera a Ondřej Pachman. S přibývajícími minutami a s vidinou titulu na dosah ale čakovičtí hráči znervózněli a začali se bát o nadějný výsledek.

Karlovarští vycítili šanci a postupně začali stahovat náskok soupeře. Za stavu 1:4 se z jejich pohledu zdálo superfinále ztracené, ale Západočeši zaveleli k obratu. Po dalším snížení ožili karlovarští příznivci a favorit se vrátil do zápasu. Když Čakovice promarnily také osmý dílčí duel, muselo rozhodnout poslední, deváté utkání.

V něm se projevila aktuální pohoda a větší energie Karlových Varů, které po výhře 2:0 na sety ukončily superfinále. Západočeši tak získali už sedmý extraligový titul v historii. Modřice skončily v soutěži na třetím místě, když v duelu o bronz zdolaly Vsetín.

Superfinále nohejbalové extraligy v Praze:

Čakovice - Karlovy Vary 4:5.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.