ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
MLB

Ani krev je nezastavila. Baseballisty Clevelandu dělí výhra od Světové série

Velikost textu:

Toronto – Už skoro 80 let čekají na to, aby mohli znovu slavit titul ve Světové sérii. Baseballisté Clevelandu však zatím dělají vše pro to, aby černou sérii ukončili. Indians v semifinále vyřazovací části dělí už jen jedna výhra od postupu do boje o titul, když Toronto porazili ve třetím střetnutí na jeho půdě 4:2 a vedou sérii 3:0.

Baseballisté Clevelandu
Baseballisté Clevelandu

Je to 68 let od té doby, co se to naposledy stalo. V říjnu roku 1948 se baseballisté Clevelandu postavili ve finále Světové série proti Bostonu Braves a v šestizápasové bitvě nakonec podruhé v historii klubu zvedli nad hlavu trofej pro vítěze. Od té doby Indiáni na další triumf musí čekat. Letošní play-off ale zatím mají rozjeté na výbornou.

Jen jedna výhra je totiž dělí od jistoty účasti v závěrečné bitvě o vše. Semifinálová série s Torontem Blue Jays je sice velice vyrovnaná, ale Cleveland klíčové momenty zvládá na výbornou.

Podobně jako ve střetnutí číslo tři na půdě kanadského celku. Už v první směně nadhazovači Trevoru Bauerovi začala z prstu, který si poranil při hraní s dronem, crčet krev a jelikož v MLB není možné na ruku dát žádnou náplast, musel po pár nadhozech z kopečku odejít.

Indians se ale se situací a i se zbytkem utkání dokázali vypořádat. Do šesté směny drželi vyrovnané skóre 2:2 a pak dali domácím rozhodující úder. Nejprve Jason Kipnis zaznamenal homerun a další bod připsal doběhem po odpalu Jose Ramireze Jason Shaw.

Cleveland si pak zbytek střetnutí pohlídal. Torontu už nedovolil skórovat a pokud v Kanadě výsledek zopakuje, domů dorazí jako jistý účastník Světové série.

přehrát video
Baseballisty Clevelandu dělí výhra od postupu do Světové série

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.