ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Král zápasů o všechno. Bumgarner vynuloval Mets a poslal San Francisco do play-off

Velikost textu:

New York – Pro některé hráče jsou zápasy o všechno psychicky náročnou záležitostí, která často negativně ovlivňuje jejich výkon. Mezi takové ale rozhodně nepatří Madison Bumgarner. Nadhazovač San Francisca podruhé za sebou v předkole play-off MLB, jež se hraje na jedno vítězství, ukázal, jak pevné má nervy. Pálkaře New York Mets vynuloval a Giants především díky němu postoupili po triumfu 3:0.

Madison Bumgarner ze San Francisca Giants
Madison Bumgarner ze San Francisca Giants

"Je to starý dobrý Bum po základní části. Když se dostaneme do této fáze, není prostě nikdo lepší", komentoval výkon Bumgarnera Brandon Belt, první metař San Francisca.

Sedmadvacetiletému nadhazovači zápasy o všechno prostě jdou. Ne, že by snad v základní části podával podprůměrné výkony. Naopak patří mezi nejlepší v celé lize. Jeho specialitou jsou však klíčové duely a předkola, v nichž jen těžko hledá konkurenci.

Poprvé to ukázal už před dvěma lety v předkole proti Pittsburgh Pirates, kdy odházel celý zápas a díky jeho výbornému výkonu Giants zvítězili jasně 8:0 a s týmem nakonec dokráčel k vítězství ve Světové sérii.

přehrát video
Souboj nadhazovačů ovládl Bumgarner a Giants díky němu jdou do play-off

Podobný scénař se pak opakoval i letos, když se San Francisco postavilo v předkole New Yorku Mets. Duel se změnil v souboj nadhazovačů. Na jedné straně stál Bumgarner, na druhé Noah Syndergaard. Oba dva přiváděli pálkaře k šílenství a dlouho bylo skóre 0:0.

Vše nakonec ale rozhodla devátá směna. Zatímco Bumgarner v té době ještě stál na pahorku a celkově si připsal 119 nadhozů bez skórování soupeře, Mets vystřídali a náhradní nadhazovač a Jeurys Familia čisté konto neudržel.

Po jeho nadhozu skóroval homerunem za tři body Conor Gilaspee a San Francisco mohlo slavit postup do play-off. V něm narazí na vítěze základní části Chicago Cubs, kteří na titul čekají od roku 1908, a fanoušci Giants určitě vzpomínají na rok 2014, kdy jejich tým ovládl MLB naposledy. Že by se scénář s vítěznou tečkou opakoval?

Zdroj: ČT sport, ESPN

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.