ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Baseballisté Eagles vyhráli překvapivě Český pohár

Velikost textu:

Blansko - Baseballisté pražského celku Eagles překvapivě zvítězili v Českém poháru. Cestou za titulem na hřišti areálu Olympie Blansko porazili oba favority - nejdříve Kotlářku Praha 3:1 a ve finále Draky Brno 1:0.

Radost baseballistů Eagles Praha
Radost baseballistů Eagles Praha

Hrdinou se stal nadhazovač Matěj Hušek, který zápas dokončoval. Proti Kotlářce odházel přes pět směn a nepovolil favoritovi vyrovnat. Finále proti Drakům začínal, na "kopci" vydržel osm směn a znovu nepovolil pálkařům soupeře skórovat. Celkem si připsal šest strikeoutů. "Čekali jsme, jak dlouho vydrží. Naštěstí Draci švihali do prvních nadhozů a Matěj podal skvělý výkon," řekl trenér Eagles Vladimír Chlup.

Rozhodující bod finále získali Eagles na začátku osmé směny. Daniel Vítek obsadil metu po polařské chybě Draků. Šimon Blažek jej ulívkou posunul do skórovací pozice a Michal Zýma odpalem při dvou autech poslal Vítka pro rozhodující doběh.

Eagles se ukáží v evropském Poháru CEB

"Jsme za vítězství moc rádi. Tohle je druhá nejdůležitější trofej v baseballu. Navíc máme pozvánku do Evropy," radoval se Chlup z účasti v Poháru CEB.

"Eagles ukázali velké srdce, vybojovali si evropský pohár, což bude určitě zajímavé," řekl hlavní manažer Draků Arnošt Nesňal, který v Blansku chyběl. "Byl to těsný zápas. Hušek předvedl neskutečný výkon," dodal hráč Martin Schneider.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.