ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Řekyně dlouho nevzdorovaly a české volejbalistky se tak blíží ME

Velikost textu:
aktualizováno 24. 9. 2016 19:37

Maribor – České volejbalistky mají blízko k účasti na mistrovství Evropy. Své vedení v kvalifikační skupině F si upevnily jasnou výhrou nad Řeckem 3:0 (25:20, 25:13 a 25:22). Závěrečný zápas je čeká se Slovinskem, kde jim bude stačit výhra 3:2 k jistotě postupu.

Aneta Havličková
Aneta Havličková

Stejně jako v prvním turnaji v Brně svěřenkyně trenéra Alexandera Waibla měly od úvodních míčů zápas pod kontrolou. V základní sestavě přitom chyběla jedna z opor Havlíčková a na lavičce zůstala i nahrávačka Smutná. Řekyně v úvodním setu dlouho držely krok, odpadly až v koncovce. České hráčky postupně přidaly na důrazu a přesnosti. Rychle získaly náskok 8:2 a soupeřkám povolily v této části utkání uhrát jen 13 bodů. 

Podobný úvod měla i třetí sada. V závěru setu se ale Řekyně ještě vzepjaly k odporu, zvrat ale český tým nepřipustil. Hlavními oporami byly Mlejnková, která uhrála 18 bodů, dobře jí sekundovaly i Kossányiová s Toufarovou.

"Dnes jsme změnili nahrávačku a také diagonální hráčku. Chvíli to také trvalo, než si vše sedlo. Ani po lehce vyhraném druhém setu ale soupeř nepřestal bojovat, zariskoval a vsadil vše na servis. My jsme se s tím ale i přes menší problémy vypořádali," uvedl po utkání trenér Waibl.

ČR - Řecko 3:0 (20, 13, 22)

Rozhodčí: Kozič (Bos.), Kovačevič (Černá Hora). Čas: 83 min. Diváci:80.

Sestava a body ČR: Vincourová 1, Kossányiová 11, Purchartová 5, Toufarová 14, Mlejnková 18, Trnková 8, libero Melichárková - Havlíčková, Smutná. Trenér: Waibl.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.