ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Basketbalový reprezentant Pumprla se vrací do Nymburka

Velikost textu:

Nymburk - Basketbalový reprezentant Pavel Pumprla se po čtyřech letech strávených ve Španělsku vrací do kádru českého mistra Nymburka. S klubem, v němž už strávil tři roky, podepsal tříletou smlouvu.

Pavel Pumprla
Pavel Pumprla

Třicetiletý křídelník poprvé přišel do Nymburka v roce 2009 z Opavy a získal s ním tři mistrovské tituly. Před sezonou 2012/13 odešel do Španělska, kde tři roky nastupoval v základní sestavě Obradoira.  

Následně si odskočil do belgického Charleroi a minulou sezonu dokončil znovu ve Španělsku v Estudiantes. V červnu stihl vyléčit zranění a znovu patřil k oporám reprezentace v olympijské kvalifikaci pod vedením současného trenéra Nymburku Ronena Ginzburga. 

"Jsme velice rádi, že se Pavel Pumprla vrací do Nymburka. Svým herním projevem zapadá do filozofie týmu, do hry, kterou jsme produkovali v minulé sezoně a kterou se chceme prezentovat i letos," řekl Ginzburg.

"Věřím, že se mu podaří pokračovat v takových výkonech, jako když na vrcholu své výkonnosti v Česku před čtyřmi roky z Nymburka odcházel. Myslím, že nám Pavel pomůže především v obraně a že začlenění do týmu mu usnadní znalost našich systémů. Díky němu budeme moci používat ještě větší rotaci a jsem přesvědčen, že nám může dopomoci k úspěchům," dodal nymburský kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.